Odpowie za kradzież rozbójniczą i posiadanie narkotyków

wtorek, 6.4.2021 12:14 127 0

Najpierw dokonał kradzieży w jednym ze sklepów w Wałbrzychu, a następnie chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionych rzeczy, zaatakował obserwującego go cały czas pracownika ochrony obiektu. Dzięki działaniom przeprowadzonym przez funkcjonariuszy zespołu operacyjno-rozpoznawczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu, 35-latek następnego dnia został zatrzymany. Policjanci znaleźli przy nim również narkotyki w postaci amfetaminy.

Do kradzieży rozbójniczej doszło 31 marca około godziny 17:30 w jednym ze sklepów w centrum Wałbrzycha. Mężczyzna w średnim wieku ukradł z niego dwa powerbanki o wartości 120 złotych, co zauważył pracownik ochrony, który zareagował na popełniony przez mężczyznę czyn. Złodziej nie chciał jednak odpuścić i w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionych rzeczy najpierw siłowo zaatakował pokrzywdzonego, by ostatecznie uciec ze sklepu.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci kryminalni drugiego komisariatu zaraz po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie, kto stoi za sprawą kradzieży rozbójniczej. Dzięki realizacji informacji własnych funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia ustalili, a dzień później nad ranem zatrzymali podejrzanego. Okazał nim się 35-letni wałbrzyszanin. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli również woreczek z narkotykami. Była to amfetamina, z której można było przygotować ponad 40 porcji handlowych tych środków psychotropowych.

Podejrzany podczas czynności procesowych przyznał się do obu przestępstw. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 10. Prokurator zastosował w stosunku do mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz