komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 5 lipca 2020

Marii, Antoniego

Odpowie za kradzież i uszkodzenie elementów infrastruktury kolejowej i telekomunikacyjnej

poniedziałek, 29.6.2020 11:36 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

Policjanci z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali 24-latka, który w miesiącu czerwcu br. dokonał kradzieży przewodów sterowniczych linii kolejowej. W tym samym czasie, poprzez przecięcie siekierą uszkodził także linie telekomunikacyjne. Straty jakie spowodował, zostały oszacowane na łączną kwotę 12 tys. złotych. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Sprawcy grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W połowie czerwca br. dyżurny Komisariatu Policji I w Wałbrzychu został powiadomiony o kradzieży przewodów sterowniczych do urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Do zdarzenia doszło przy ul Prostopadłej w Wałbrzychu. Dodatkowo sprawca poprzez przecięcie siekierą uszkodził linie telekomunikacyjne tzw światłowód. Powstałe straty zostały oszacowane na łączną kwotę 12 tys. złotych.
Intensywne czynności policjantów z „jedynki” pozwoliły wytypować osobę mogącą dopuścić się tego przestępstwa. W minioną środę funkcjonariusze ustalili, że sprawcą jest 24-letni wałbrzyszanin. Został on zatrzymany i przesłuchany. Przyznał się do kradzieży i uszkodzenia elementów infrastruktury telekomunikacyjnej i kolejowej.
W toku prowadzonych czynności, policjanci w punkcie skupu złomu odzyskali skradzione przewody, które zostały opalone i sprzedane przez sprawcę w dniu dokonania kradzieży.

24-latek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.
„Art. 254a. Kto zabiera, niszczy, uszkadza lub czyni niezdatnym do użytku element wchodzący w skład sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, ciepłowniczej, elektroenergetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej albo linii kolejowej, tramwajowej lub trolejbusowej, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci albo linii, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.”

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wtorek, 30.6.2020 10:36
wtorek, 23.6.2020 09:31
poniedziałek, 22.6.2020 10:07
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz