Odpowie za dewastację samochodu osobowego. W tle historii wątek miłosny

wtorek, 19.3.2024 11:18 419 0

18 marca po południu 21-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc trafił  w ręce miejscowych policjantów. Młody mężczyzna jest podejrzany o uszkodzenie samochodu osobowego użytkowanego na co dzień przez 20-latka. Do dewastacji pojazdu doszło w niedzielny wieczór na terenie jednej z posesji w Czarnym Borze. W tle całej historii jest wątek miłosny.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach w poniedziałkowy poranek otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu zaparkowanego na terenie jednej z posesji w Czarnym Borze samochodu osobowego. Na miejscu zdarzenia policjanci potwierdzili, że uszkodzeniu uległa przednia szyba, pokrywa silnika oraz tzw. grill pojazdu, a straty oszacowane zostały na kwotę nie mniejszą niż 900 złotych. Z ustaleń mundurowych wynikało również, że do zdarzenia doszło dzień wcześniej - w niedzielę - w godzinach wieczornych.

Dzięki realizacji zebranych w sprawie informacji boguszowscy dzielnicowi kilka godzin po zgłoszeniu - po godzinie 14:00 - zatrzymali sprawcę przestępstwa w jednym z mieszkań przy ul. Kamieniogórskiej w Boguszowie-Gorcach. To 21-letni boguszowianin. Okazało się, że był zazdrosny o swoją była partnerkę i w szale agresji postanowił uszkodzić samochód jej kolegi.

Mężczyzna w trakcie czynności procesowych przyznał się do popełnionego czynu. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Za zniszczenie mienia grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)