Odpowie za brutalne pobicie

środa, 15.4.2015 15:20 878 0

Do 12 lat pozbawienia wolności może grozić 25-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu przez świdnickich policjantów. Mężczyzna biciem i kopaniem po całym ciele doprowadził do staniu bezbronności 30-latka, kradnąc mu telefon komórkowy wartości 1000 złotych. 

Chwilę po otrzymaniu informacji o rozboju, na jednej ze świdnickich ulic policjanci zauważyli dwóch mężczyzn. Jeden z nich odpowiadał rysopisowi sprawcy. W jego towarzystwie przebywał drugi mężczyzna. Obaj zostali przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, gdzie zostały wykonane z nimi dalsze czynności. 

W trakcie przeszukania drugiego z mężczyzn, 30-latka z Wałbrzycha, funkcjonariusze ujawnili przy nim biały proszek. Substancja została poddana badaniom na testerze narkotykowym. Okazało się, że mężczyzna posiadał 200 porcji amfetaminy. 

Zatrzymani mężczyźni zostali osadzeni do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. W trakcie dalszych czynności 25-latek przyznał się do dokonania rozboju, a 30-latek z Wałbrzycha do posiadania środków odurzających. 

Wobec mężczyzn zastosowane zostały dozory policyjne. 

Za czyn, którego dopuścił się 25-latek może mu grozić do 12 lat pozbawienia wolności. 
Natomiast 30-latkowi za posiadanie środków odurzających może grozić do 3 lat pozbawienia wolności. 

W chwili obecnej policjanci prowadzą dalsze czynności w obu sprawach. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)