komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 20 września 2020

Filipiny, Eustachego

Odpowie m.in. za podrabianie umów kredytowych i wyłudzenie przynajmniej 120 tysięcy złotych

poniedziałek, 23.9.2019 09:45 , komentarze: 0 , odsłony: 1057
kategorie artykułu:

Dochodzenie prowadzone przez wałbrzyskich policjantów walczących z przestępczością gospodarczą będzie miało swój finał w sądzie. Na ławie oskarżonych zasiądzie 33-letnia mieszkanka Głuszycy. Kobieta odpowie m.in. za podrabianie i wykorzystywanie sfałszowanych umów, a także wyłudzenie kredytów na łączną kwotę nie mniejszą niż 120 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu prowadząc czynności w sprawie zebrali materiał dowodowy pozwalający na skierowanie aktu oskarżenia do sądu przeciwko 33-latce zatrudnionej do niedawna w instytucji zajmującej się udzielaniem kredytów. Policjanci ustalili, że kobieta będąc kierownikiem głuszyckiej filii firmy, doprowadziła spółkę do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem.
Podejrzana w okresie od grudnia 2017 roku do czerwca tego roku - działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – m. in. podrabiała podpisy innych osób lub nakłaniała je do poświadczenia nieprawdy w dokumentach, uruchamiając co najmniej 27 pożyczek i pobierając pieniądze dla siebie.  Gdy firma zaczęła się domagać spłaty należności od osób, których dane były na umowach, sprawa wyszła na jaw, a mieszkańcy regionu zaczęli zgłaszać się na Policję. Okazało się, że kobieta wyłudziła łącznie nie mniej niż 120 tysięcy złotych. 
W toku wykonanych czynności procesowych funkcjonariusze dokonali zabezpieczenia majątkowego na mieniu należącym do podejrzanej. Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu zastosowała w stosunku do 33-latki środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju, a także poręczenia majątkowego w kwocie 10 tysięcy złotych. Głuszyczance za popełnione przestępstwa grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 8 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

środa, 16.9.2020 11:13
niedziela, 13.9.2020 08:48
sobota, 12.9.2020 09:15
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki