Odnaleziono zaginionego 88-latka z Jugowic. Staruszek leżał w rzece

poniedziałek, 26.9.2022 15:24 249 0

Było o krok od tragedii, ale na szczęście 88-latek został odnaleziony. Mężczyzna nie informując rodziny dzisiaj w środku nocy wyszedł z domu w Jugowicach. Kiedy najbliżsi zorientowali się, że seniora nie ma w miejscu zamieszkania, najpierw na własną rękę rozpoczęli jego poszukania, by ostatecznie powiadomić Policję. Policyjne działania bardzo szybko przyniosły pozytywny efekt. Biorący udział w akcji wałbrzyscy funkcjonariusze ruchu drogowego oraz policjanci z Głuszycy zauważyli mężczyznę leżącego w rzece, wyciągnęli go z wody i, do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego, udzielali mu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Funkcjonariusze koło godziny piątej nad ranem otrzymali dane personalne zaginionego mężczyzny oraz jego rysopis. Mundurowi od razu rozpoczęli przeczesywanie terenów zielonych oraz koryta pobliskiej rzeki. Dyżurny w tym samym momencie zadzwonił do pobliskich szpitali, ustalając w ten sposób, że 88-latek nie trafił wcześniej do żadnej z placówek medycznych. W miejsce poszukiwań skierował także przewodnika z psem służbowym.


Ostatecznie po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia zaginięcia, biorący udział w poszukiwaniach policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy oraz funkcjonariusze z Głuszycy zauważyli mężczyznę w korycie rzeki. 88-latek zanurzony był w wodzie do klatki piersiowej. Na szczęście żył. Mundurowi wyciągnęli seniora na brzeg oraz umieścili w policyjnym busie. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego był wychłodzony, ale na szczęście przytomny. Otrzymał suche rzeczy na przebranie. Funkcjonariusze udzielili mu niezbędnej pomocy i ostatecznie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego, który udał się z mężczyzną do szpitala. To kolejne pozytywnie zakończone poszukiwania osoby zaginionej przeprowadzone na terenie naszego regionu w ostatnim czasie.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)