odLOTTOwa Jazda z MKS-em Szczawno-Zdrój

środa, 23.6.2021 09:42 641 0

Piłkarski MKS Szczawno-Zdrój nie przestaje zaskakiwać. Zarząd klubu cały czas poszukuje środków finansowych na rozwój i funkcjonowanie klubu. Tym razem klub z Uzdrowiska dołączył do projektu odLOTTOwa Jazda 2021, realizowanego przez Fundację Lotto. Na czym polega projekt i co jest do wygrania wyjaśnia prezes klubu Paweł Danielak:
Projekt odLOTTOwa Jazda 2021 dotyczy wykręcania dla klubu jak największej ilości kilometrów na rowerze z aplikacją ACTIVY - tak w skrócie można opisać projekt. Ja postaram się go jednak opisać bardziej szczegółowo, bowiem zależy mi, aby zaangażować w realizację projektu jak najwięcej osób i realnie pomyśleć o podium. Jest bowiem o co walczyć, bowiem organizator przewiduje dla pierwszej trójki pokaźne nagrody w kwotach: 25.000zł, 20.000zł, 15.000zł. Oprócz tego organizacje które nie zajmą miejsca w pierwszej trójce, po spełnieniu kilku warunków, mogą liczyć na nagrodę dodatkową od organizatora.
Nasz klub jako jedna z 33 organizacji w kraju zakwalifikował się do drugiego etapu projektu. Teraz wszystko w naszych rękach i nogach, aby powalczyć o zwycięstwo. Nie będzie to łatwe, bowiem jako klub piłkarski rywalizujemy między innymi z organizacjami zrzeszającymi rowerzystów. Im na pewno będzie łatwiej zbierać kilometry, jednak my nie składamy broni. Chcemy zaangażować w projekt społeczeństwo rowerowe z całego kraju, aby powalczyła dla nas o końcowy triumf.

Projekt odLOTTOwa Jazda 2021 potrwa do końca sierpnia, więc do końca wakacji. Zwyciężą organizacje, które na sam koniec uzbierają najwięcej przejechanych kilometrów na swoim koncie. Jak można zbierać kilometry dla klubu ze Szczawna-Zdroju? Nic prostszego - na początek ściągamy aplikację ACTIVY i rejestrujemy się w niej.
Linki do aplikacji tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.activy lub
 https://itunes.apple.com/us/app/activy/id1273195093?ls=1

Następnie wybieramy projekt odLOTTOwa Jazda 2021 i wybieramy MKS Szczawno-Zdrój jako organizację do wsparcia. Od tego momentu można już wspierać MKS i kręcić dla klubu kilometry na rowerowych wycieczkach. Rejestracja kilometrów odbywa się bezpośrednio przez aplikację, którą musimy uruchomić na starcie i wyłączyć na koniec wycieczki lub poprzez urządzenia Garmin, Polar, czy Strava, z których należy zgrywać dane do aplikacji ACTIVY.

Jak mówi nasz rozmówca Paweł Danielak, ewentualna wygrana zostanie przeznaczona na organizację dwu dniowego turnieju halowego, dla 8 drużyn z całej Polski. MKS chciałby ściągnąć do Szczawna kluby z niższych lig, z którymi utrzymuje kontakt za pomocą mediów społecznościowych. Realizacja tego projektu, była by z pewnością dużą promocją dla miasta, na co liczą działacze Mineralnych. Prezes klubu liczy na pomoc mieszkańców nie tylko Szczawna-Zdroju, ale również Wałbrzycha i okolicznych miejscowości.

W sezonie urlopowym wielu z nas wsiada na rowery, a że tereny do jazdy mamy przepiękne, tej jazdy w wakacje jest sporo. Zachęcam zatem gorąco, do zainstalowania aplikacji i kręcenia dla nas kilometrów. Dla 3 najlepszych osób, z największą ilością przejechanych kilometrów dla naszego klubu przewidujemy nagrody rzeczowe. Nie wiemy jeszcze co to będzie, bowiem akcja dopiero ruszyła, jednak dodatkowa mobilizacja na pewno się przyda - relacjonuje Paweł Danielak.

My również zachęcamy do wsparcia tej akcji, bowiem jak widać, można próbować pozyskiwać środki finansowe dla klubu w różny sposób, a przy tym dobrze się bawić i integrować społeczeństwo. Doskonałym tego przykładem jest właśnie MKS Szczawno-Zdrój, który nie boi się tego typu projektów i angażuje do ich realizacji lokalną społeczność. Sami zawodnicy Mineralnych w miniony weekend zapoczątkowali kręcenie kilometrów na wyjeździe integracyjnym w okolicach Czarnej Góry. Brawo za postawę i trzymamy kciuki za końcowy sukces.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)