Odblaskowa szkoła

poniedziałek, 23.2.2015 12:42 1355 0

20 lutego, w Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jugowicach, odbył się uroczysty finał akcji „Odblaskowa szkoła”. Patronat nad przedsięwzięciem objęła Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Sowiogórskie”, z prezesem panią Aleksandrą Ignaszak na czele.

Celem akcji było podniesienie świadomości uczniów w zakresie bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły oraz wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe. Podjęte działanie było odpowiedzią na ustawowy obowiązek korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Podczas szkolnego finału akcji, przygotowanego przez Samorząd Szkolny i jego opiekuna panią Angelikę Jaśkiewicz, uczniowie wysłuchali wystąpienia funkcjonariusza z Miejskiej Komendy Policji w Wałbrzychu – Tomasza Łabędzia. Następnie poznali wyniki konkursu plastycznego „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”, przeprowadzonego wśród uczniów klas pierwszych. Autorami najciekawszych prac zostali: Nikola Gumułka z kl. Ia, Jakub Hnatyszyn z kl. Ib oraz Natalia Niewiadomska z kl. Ia. Uczniowie kl. II uświetnili szkolną galę występem wokalnym, a klasy trzecie zaprezentowały autorskie wiersze i rymowanki, związane z tematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwieńczeniem części artystycznej było groteskowe przedstawienie przygotowane przez Samorząd Szkolny  pt.: „ Pieszy, co grzeszy”. Na zakończenie uroczystości prezes LGD „Partnerstwo Sowiogórskie” – pani Aleksandra Ignaszak wręczyła wszystkim uczniom i nauczycielom odblaskowe opaski, zwiększające bezpieczeństwo podczas pieszego poruszania się po drodze.

Po przeprowadzonej akcji, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Jugowicach – to bez wątpienia „Odblaskowa szkoła”.

Tekst.: PSP w Jugowicach – Angelika Jaśkiewicz
źródło: walim.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)