komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

poniedziałek, 30 listopada 2020

Andrzeja, Maury

Od soboty cała Polska w czerwonej strefie. Nowe ograniczenia, w tym dla seniorów!

piątek, 23.10.2020 11:30 , komentarze: 0 , odsłony: 543
kategorie artykułu:

Od soboty, 24 października, w całej Polsce obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Cała Polska jest strefą czerwoną - ogłosił na dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki. Nowe obostrzenia są związane z dynamicznym wzrosem liczby zakażeń koronawirusem.

Musimy zahamować przyrosty zakażeń i obostrzenia, które wprowadzimy będą miały skutek za 10-14 dni i mam nadzieję, że wtedy będziemy mieli lepsze informacje. Najważniejsze jest ludzkie życie i stabilność systemu zdrowia.  Możliwe, że będziemy musieli wprowadzać kolejne drastyczne kroki, takie jak zamykanie granic, ograniczanie przemieszczania czy głębszy lockdown. Kluczowa zmiana, którą dzisiaj wdrażamy to szkoła podstawowa w klasach od 4 do 8 w trybie zdalnym, żeby zmniejszyć natężenie ruchu w komunikacji publicznej i kontakty społeczne. W godzinach 8:00-16:00 przemieszczanie się osób do 16 r.ż. jest możliwe tylko pod opieką dorosłego. Ograniczenie działalności gastronomicznej, pubów, restauracji, kawiarni - będą mogły organizować jedynie zamówienia na wynos i dowóz. Na razie to obostrzenie jest zaplanowane na 2 tygodnie, z możliwością przedłużenia. Kolejnym obostrzeniem jest zakaz wszelkiego rodzaju aktywności powyżej 5 os. w jednej grupie - zebrań, spotkań, aktywności. Widzimy wyraźnie, że również w ostatnich dniach dochodziło do spotkań dużych grup osób i były to źródła i ogniska zakażeń. Na poważne zagrożenie dla zdrowia i śmierć narażone są przede wszystkim osoby starsze. Dlatego wprowadzamy program Wspieraj Seniora. Prosimy seniorów o niewychodzenie z domu i nie przemieszczanie. Uruchamiamy Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Zamykamy również sanatoria, prócz sanatoriów, które teraz kończą swoje turnusy i są w trakcie. - powiedział m.in. premier Mateusz Morawiecki. 

W przyszłym tygodniu będzie podjęta decyzja odnośnie ewentualnych obostrzeń i ograniczeń w odwiedzaniu cmentarzy 1 listopada.

 

Wasze komentarze

czwartek, 26.11.2020 09:45
wtorek, 24.11.2020 08:58
poniedziałek, 23.11.2020 12:26
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz