Od początku weekendu pięciu nietrzeźwych kierujących

poniedziałek, 15.1.2024 11:35 274 0

Policjanci z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego w trakcie minionego weekendu zatrzymali pięcioro kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Jeden z mężczyzn nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, kobieta miała dodatkowo aktualny zakaz w tym zakresie, a kolejny mężczyzna - z blisko dwoma promilami tej substancji organizmie - uderzył w latarnię uliczną.

W piątek po godzinie 15:00 policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy na ul. Sportowej w Jedlinie-Zdroju przeprowadzili kontrolę drogową i sprawdzili trzeźwość 73-letniego rowerzysty. Podczas badania wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego nie powinien siedzieć za kierownicą jednośladu. Mężczyzna wydmuchał 0,37 promila alkoholu. Ostatecznie ukarany został mandatem karnym w kwocie tysiąca złotych i w dalszą drogę rowerem nie pojechał.

Drugi kierujący wpadł w piątek po godzinie 17:30. Mężczyzna skontrolowany został przez policjantów ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy na ul. Dubois na Białym Kamieniu. 28-latek miał w organizmie 0,79 promila alkoholu. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. I on do domu nie wrócił już pojazdem. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Do trzeciej takiej kontroli doszło w sobotę po godzinie 15:30 na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu. Wcześniej policjanci "drogówki" otrzymali sygnał, że kobieta kierująca samochodem osobowym jedzie od lewej do prawej strony drogi. W przypadku 40-letniej mieszkanki powiatu limanowskiego urządzenie wskazało 1,38 promila alkoholu. Kobieta miała również aktualny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Legnicy. Dalej, tak jak poprzednicy, nie pojechała samochodem. W jej przypadku maksymalna kara to pięć lat pozbawienia wolności.

W niedzielę po godzinie 18:00 kolejni funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Karkonoskiej w Wałbrzychu, w której również miał brać udział nietrzeźwy kierujący. Na miejscu okazało się, że 44-latek wjechał samochodem osobowym prosto w latarnię uliczną. Niestety potwierdziło się, że mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego również był nietrzeźwy. Wydmuchał 1,72 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali sprawcy przestępstwa prawo jazdy i na tym zakończyła się jego przygoda z kierownicą. Mężczyzna może trafić za kraty więzienia na trzy lata.

Dzisiaj o poranku w ręce policjantów "drogówki" wpadł jeszcze kolejny nietrzeźwy kierujący. Tym razem funkcjonariusze z grupy "Speed", jadąc nieoznakowanym radiowozem, zauważyli na ul. Głównej w Starych Bogaczowicach poruszającego się niepewnie rowerzystę. Badanie wykazało, że 37-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego wydmuchał 1,22 promila alkoholu. Ostatecznie ukarany został mandatem karnym w kwocie 2,5 tysiąca złotych i jednośladem dalej nie pojechał.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)