komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

czwartek, 13 sierpnia 2020

Diany, Hipolita

O pożyczkach płynnościowych i działaniach w regionie

środa, 24.6.2020 14:46 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

Wsparcie z Funduszowego Pakietu Antywirusowego oraz rozmowy z samorządowcami były głównymi punktami wizyty minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak na Dolnym Śląsku, gdzie odwiedziła Bielawę i Wałbrzych.

Pierwszym punktem wizyty było spotkanie w  Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej ARTE, która oprócz korzystania z funduszy europejskich, otrzymała także pomoc w ramach Funduszowego Pakietu Antywirusowego. Pożyczkę płynnościową spółdzielnia przeznaczyła  na bieżącą działalność i ograniczenie ekonomicznych skutków epidemii koronawirusa, w tym na wynagrodzenie pracowników i koszty administracyjne.

- To ważne, że tzw. podmioty ekonomii społecznej, które działają na rzecz najbliższej społeczności, mogą skorzystać z pomocy finansowej w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Cieszę się, że oferowane przez nas wsparcie spotyka się z dużym zainteresowaniem, w tym także naszych wcześniejszych beneficjentów. Do tej pory rozdysponowaliśmy ponad 1,1 mln zł – podkreśliła minister Jarosińska-Jedynak.

Spółdzielnia Socjalna ARTE w Bielawie realizuje usługi z zakresu budownictwa, pielęgnacji zieleni, powstają tam również unikatowe, ręcznie malowane wyroby ceramiczne. To jeden z wielu podmiotów ekonomii społecznej, którego władze zdecydowały się skorzystać z dedykowanego wsparcia antykryzysowego.

Minister Jarosińska-Jedynak zaznaczyła, że warunki pomocy są preferencyjne – pożyczki są nisko oprocentowane, a podmioty je otrzymujące mogą skorzystać z  12-miesięcznej karencji spłaty.  
- Wprowadziliśmy także możliwość częściowego umarzania pożyczek,  pod warunkiem utrzymania miejsca pracy – powiedziała minister i dodała, że  pożyczki są udzielane przez pośredników. W województwie dolnośląskim tę rolę pełni  Fundusz Regionu Wałbrzyskiego. 

Oprócz spotkania w Spółdzielni, minister wraz z ministrem Michałem Dworczykiem, szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wzięła udział w spotkaniach z samorządowcami, m.in. z powiatu dzierżoniowskiego i wałbrzyskiego. Rozmowy dotyczyły spraw regionalnych, w tym także Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 13.7.2020 09:20
poniedziałek, 6.7.2020 09:34
sobota, 4.7.2020 11:00
piątek, 3.7.2020 08:52
poniedziałek, 29.6.2020 10:57
4
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele