komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 19 stycznia 2020

Henryka, Mariusza

O historii na żywo - spotkanie z Magdaleną Woch i Markiem Dudziakiem

środa, 11.12.2019 12:44 , komentarze: 0 , odsłony: 836
kategorie artykułu:

Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Fundacja Księżnej Daisy von Pless zapraszają na kolejne spotkanie w ramach cyku „O historii na żywo”.  W najbliższy wtorek czyli 17 grudnia o godzinie 18:00 w Sali Krzywej na drugim piętrze Zamku Książ odbędzie się promocja książki Magdaleny Woch i Marka Dudziaka pt. „Zamek Książ historia i tajemnice”. Podczas spotkania będzie można zakupić książkę i uzyskać autografy autorów.
Perła Dolnego Śląska i jeden z największych i najpiękniejszych zamków w Polsce. Siedziba piastowskich książąt, czeskich dowódców i rycerzy - rozbójników. Budowla, która gościła królów i cesarzy. Miejsce wspaniałych bali i okrutnych zbrodni. Świadek wzrostu i upadku rodu Hochbergów, jednego z najpotężniejszych w Europie. Skrytka skarbów i tajemnic rozbudzających wyobraźnię od pokoleń. W dziejach zamku Książ można znaleźć wszystko, czego po tak okazałej budowli można oczekiwać, a nawet więcej. Niezwykle piękna i ważna geopolityczna lokalizacja sprawiły, że miotały nim burzliwe wichry historii. I choć nie zdołały wzruszyć fundamentów, to na murach, wnętrzach i otoczeniu wywarły niezatarte piętno. Oto zebrana po raz pierwszy w jednym miejscu historia Książa. Spisana na podstawie wielu zachowanych źródeł, z pełnym bogactwem niezwykłych zdarzeń, zaskakujących odkryć, ale także wciąż nierozwiązanych, pasjonujących zagadek. Historia, która pasjonuje i wciąga, ale także wiele uczy –  o przeszłości, o teraźniejszości i o tworzących je ludziach. Spotkanie  z autorami książki poprowadzi prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless, Mateusz Mykytyszyn.

Magdalena Woch – kierownik Działu Muzealno- Edukacyjnego Zamku Książ w Wałbrzychu, współautorka wystaw historycznych oraz publikacji z zakresu historii regionu i Książa. Prywatnie wielbicielka współczesnej polskiej literatury, muzyki niemal każdego rodzaju i starego kina.

Marek Dudziak – podróżnik, tropiciel tajemnic historii i ukrytych skarbów. Kolekcjoner książek, starych grafik i pocztówek. Założyciel miesięcznika „Odkrywca”. Autor książek o zamkach Grodno i Czocha, projekcie Riese oraz broniach V na ziemiach polskich. Zawodowo jest prawnikiem.

Wstęp wolny, prosimy o wcześniejsze awizacje w Punkcie Obsługi Klienta (pierwszeństwo mają osoby zaawizowane): tel. 74 66 43 834 / 872, e mail: zwiedzanie@ksiaz.walbrzych.pl

Parkingi przy zamku są płatne. Ceny dla uczestników wydarzenia są następujące:
- parking przed budynkiem bramnym (P2) - 10 zł/auto osobowe
- parking na Parkingu Głównym (P1) - 5 zł / auto osobowe

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 13.1.2020 10:00
poniedziałek, 13.1.2020 09:47
czwartek, 9.1.2020 13:59
czwartek, 2.1.2020 09:26
czwartek, 19.12.2019 12:50
środa, 18.12.2019 13:14
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT