Nocne poszukiwania zaginionego 12-latka zakończone

wtorek, 26.10.2021 09:06 527 0

Kilkudziesięciu policjantów wraz ze strażakami oraz goprowcami poszukiwało w nocy z soboty na niedzielę 12-latka, którego zaginięcie późnym wieczorem zgłosili jego najbliżsi. Małoletni mieszkaniec Wałbrzycha został odnaleziony w godzinach porannych w jednym z budynków w centrum miasta. Obecnie policjanci ustalają co było przyczyną, że młody wałbrzyszanin nie wrócił na noc do miejsca zamieszkania.

Każde zgłoszenie o zaginięciu policjanci traktują bardzo poważnie. Dlatego w sobotę około godziny 21:00, niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia, dyżurny Komisariatu Policji II w Wałbrzychu podjął decyzję o zaangażowaniu maksymalnej liczby policjantów do działań poszukiwawczych w Śródmieściu oraz w rejonie dzielnicy Nowe Miasto, gdyż to właśnie tam ostatni raz widziany był 12-latek, kiedy to wyszedł od swojego kolegi i miał udać się do miejsca zamieszkania w centrum miasta.

Do działań, poza policjantami wraz z psem służbowym, włączyli się w środku nocy również funkcjonariusze Straży Pożarnej oraz Górskiego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego. Do dyspozycji były quady oraz pojazd terenowy. Jako że do godziny 4:30 poszukiwania nie przyniosły pozytywnego zakończenia, postanowiono wznowić je tuż o wschodzie słońca przy wsparciu większej ilości mundurowych oraz psów służbowych.

Ostatecznie w toku wykonywania czynności operacyjnych informację, gdzie może przebywać 12-latek uzyskali policjanci pionu kryminalnego drugiego komisariatu. Wraz z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu policjanci prewencji tej jednostki szybko udali się pod wytypowane miejsce i w jednym z budynków przy ul. Mickiewicza odnaleźli ukrywającego się nastolatka.

Na szczęście nic mu się nie stało. Był cały i zdrowy. Obecnie policjanci ustalają co miało wpływ na to, że nastolatek postanowił nie wrócić na noc do miejsca zamieszkania. Poinformowany o zdarzeniu sędzia Wydziału Rodzinnego Sądu Rejonowego w Wałbrzychu do czasu zakończenia postępowania nakazał umieścić 12-latka w placówce zastępczej.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)