Noc w szczawieńskiej bibliotece

wtorek, 26.9.2017 19:42 716 0

Z 22 na 23 września została zorganizowana całonocna impreza dla dzieci „Noc w Bibliotece”. Część pierwsza rozpoczęła się  głośnym czytaniem fragmentów opowiadania „Oj, Hela” Barbary Stenki w Hali Spacerowej.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały zabawnych przygód Heli czytanych przez zaproszonych gości – panie: Marzenę Sobczyk, Karolinę Tomza, Annę Przybył, Iwonę Banaś oraz pana Łukasza Kuriatę. Kolejnym punktem były zabawy animowane przez profesjonalny zespół Kamayu Art, podczas których dzieci wyśmienicie się bawiły. Po tańcach uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek sponsorowany przez cukiernię Oleńka, potem wzięli udział w warsztatach malowania na szkle prowadzone przez panią Irenę Olczak.

Dzieci z zaangażowaniem przystąpiły do pracy, w wyniku której powstały przepiękne, kolorowe ozdobne słoiczki. Ostatnia część rozpoczęła się poszukiwaniem z Helą skarbu ukrytego w budynku biblioteki. Emocji było mnóstwo, mali poszukiwacze buszowali po bibliotece, aby dotrzeć do upominków. Po wszystkich zabawach przyszedł czas na kolację, co nie oznaczało końca niespodzianek. Dzieci przed snem obejrzały zabawną komedię familijną, po której pełne wrażeń zasnęły wśród zacisza książek. Impreza zakończyła się wspólnym śniadaniem.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)