komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 8 sierpnia 2020

Cypriana, Emiliana

Niewybuchy z czasów II Wojny Światowej stały na półkach w mieszkaniu

poniedziałek, 1.7.2019 09:47 , komentarze: 1 , odsłony: 1562
kategorie artykułu:

Policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowie Gorcach zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy trzymali w domu pociski artyleryjski, granaty, amunicję oraz broń. Cały arsenał, pochodzący prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej, mundurowi znaleźli w mieszkaniu zajmowanym przez 45-letnią matkę i jej 22-letniego syna. Saperzy z JW w Głogowie zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko.

Funkcjonariusze z komisariatu w Boguszowie Gorcacj zostali poinformowani, że przed jednym z bloków przy ul. Kopernika w Mieroszowie kobieta usiłuje zakopać przedmiot  przypominający granat. Na miejsce natychmiast skierowano najbliższy patrol, który potwierdził zgłoszenie. Kobieta oświadczyła, że w domu ma jeszcze więcej takich przedmiotów. W czasie przeszukania mieszkania zajmowanego przez 45-latkę i jej 22-letniego syna policjanci ujawnili 2 szt. granatów, 2 szt. pocisków artyleryjskich, pocisk do granatnika, amunicję oraz broń.  Cały arsenał, pochodził prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. W związku zagrożeniem podjęto decyzję o natychmiastowej ewakuacji osób na obszarze 300 metrów od miejsca zdarzenia. W sumie z sześciu budynków wielorodzinnych  ewakuowano 70 osób. Do czasu przybycia saperów z Jednostki Wojskowej w Głogowie zagrożony obszar został zabezpieczony przez policjantów oraz strażaków. Matka jak i syn zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. 22-latek odpowie min. za posiadania bez zezwolenia broni i amunicji oraz "gromadzenia substancji lub przyrządów wybuchowych mogących sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach". Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje: jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę Policji. Porozmawiajmy na ten temat z naszymi dziećmi i uświadommy im zagrożenia związane ze znalezieniem takich niebezpiecznych przedmiotów.


źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

Ale sensacja ten pistolet to przecież wiatrówka ładowana od...
poniedziałek, 01.07.2019 11:28 autor: cenzor
poniedziałek, 3.8.2020 09:32
poniedziałek, 3.8.2020 00:00
piątek, 31.7.2020 09:47
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki