Nieuczciwy pracownik magazynu zatrzymany

poniedziałek, 13.9.2021 11:13 208 0

Zatrudniony w jednej z firm kurierskich działających na terenie Wałbrzycha 25-latek został zatrzymany przez policjantów Komisariatu Policji I w Wałbrzychu. Mężczyzna pracujący w sortowni trzykrotnie wykorzystał okazję, przywłaszczył sobie paczki i wykradł z nich telefony komórkowe. W ten sposób nie trafiły one do swoich adresatów.

Pracownik firmy kurierskiej próbował zrobić sobie z procederu stałe źródło utrzymania. W ostatnim tygodniu przychodząc do pracy trzykrotnie wykradł paczki z zawartością telefonów komórkowych, które zamiast do adresatów, trafiały w jego ręce. Mężczyzna w ten sposób spowodował straty w kwocie blisko 5 tysięcy złotych.

Ostatecznie mężczyzna w minioną środę został zatrzymany przy ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu bezpośrednio po zgłoszeniu od pracodawcy, kiedy próbował wykraść z firmy kolejnych siedem przesyłek kurierskich. Przestępcą okazał się 25-letni wałbrzyszanin.

Podejrzany podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia wszystkich czynów. Jego sprawę sąd rozpatrywał w trybie przyspieszonym. Mieszkaniec naszego miasta został skazany na osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres dwóch lat próby, ma pisemnie przeprosić byłego już pracodawcę oraz naprawić wyrządzoną szkodę.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)