komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

niedziela, 24 marca 2019

Marka, Gabriela

Nietrzeźwy kierujący próbował wręczyć policjantom łapówkę

wtorek, 26.2.2019 08:43 , komentarze: 0 , odsłony: 701
kategorie artykułu:

W poprzednim tygodniu policjanci pierwszego komisariatu zatrzymali 51-letni kierującego. Mężczyzna odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz próbę wręczenia funkcjonariuszom łapówki za odstąpienie przez nich od czynności służbowych. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Funkcjonariusze prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu w poprzedni czwartek wieczorem otrzymali informację o ujęciu przez ochronę jednego z przedsiębiorstw przy ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu 51-latka, który na terenie firmy kierował ciągnikiem siodłowym będąc pod wpływem alkoholu. Podczas badania policjanci potwierdzili, iż obcokrajowiec jest kompletnie pijany. 51-latek miał w organizmie 2,59 promila alkoholu. 

W trakcie dalszych czynności mężczyzna wyjął z portfela pieniądze i próbował je wręczyć funkcjonariuszom. Policjanci pouczyli 51-latka, iż w ten sposób popełnia on przestępstwo, a następnie zatrzymali, a także zabezpieczyli banknoty jako dowód w sprawie. Funkcjonariusze odebrali kierującemu także prawo jazdy. 

Podejrzany usłyszał już zarzuty. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz próbę wręczenia korzyści majątkowej 51-latek może trafić za kraty więzienia na 10 lat. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 3 tysięcy złotych.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze


czwartek, 21.3.2019 09:37
wtorek, 19.3.2019 10:34
1
piątek, 15.3.2019 11:46
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz