Nietrzeźwy doprowadził do kolizji drogowej i oddalił się z miejsca zdarzenia

wtorek, 11.1.2022 09:48 438 0

W toku wykonanych bezpośrednio po zgłoszeniu działań policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali w miniony piątek w nocy mężczyznę, który kierując samochodem w stanie nietrzeźwości wjechał nim w bariery oraz latarnię uliczną i aby uniknąć odpowiedzialności, pieszo oddalił się z miejsca kolizji. W trakcie czynności funkcjonariusze znaleźli przy podejrzanym narkotyki w postaci marihuany. Teraz 25-latek może trafić za kraty więzienia na 3 lata.

7 stycznia tuż po północy policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o kolizji drogowej na ul. Długiej w Wałbrzychu. Świadek zdarzenia oświadczył, że kierujący samochodem osobowym mężczyzna skręcając w ul. Broniewskiego uderzył prawym narożnikiem pojazdu w bariery oraz latarnią uliczną i uciekł z miejsca zdarzenia.

W trakcie czynności policjanci ruchu drogowego szybko ustalili miejsce pobytu sprawcy podejrzanego o kierowanie pojazdem. 25-latek został zatrzymany przy ul. Armii Krajowej w dzielnicy Stary Zdrój. Funkcjonariusze od razu zauważyli, że mężczyzna jest kompletnie pijany. Jako że na miejscu nie chciał poddać się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, dlatego została od niego pobrana krew do badań laboratoryjnych. Okazało się dodatkowo, że sprawca kolizji drogowej kierował pojazdem bez prawa jazdy. Podczas czynności procesowych przy mężczyźnie mundurowi znaleźli również narkotyki w postaci marihuany. Samochód kierowany przez podejrzanego trafił na parking strzeżony.

Jeżeli wyniki badania krwi potwierdzą, że 25-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości, mężczyźnie za popełnione przestępstwa, w tym posiadanie środków odurzających, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

 

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)