Nietrzeźwy bez uprawnień zatrzymany przez policję

poniedziałek, 17.5.2021 11:16 462 0

Policjanci z wałbrzyskiej drogówki zatrzymani do kontroli nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna kierował samochodem osobowym, mając w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę auta, ponieważ nie miał uprawnień. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Mimo skierowania licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

W czwartek kilka minut przed godziną 04:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 25-letniego mieszkańca Nowej Rudy, który kierował samochodem osobowym, będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Świdnickiej w Wałbrzychu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.  Podczas interwencji okazało się, że nie posiada również uprawnień do kierowania. Mężczyzna, po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz