Nietrzeźwy 21-latek uszkodził dwa zaparkowane samochody

wtorek, 2.8.2022 14:07 263 0

Policjanci prewencji drugiego komisariatu oraz wałbrzyskiej komendy, przy współpracy z funkcjonariuszami ruchu drogowego, podczas wykonywanych czynności ustalili, a następnie zatrzymali 21-letniego wałbrzyszanina, który kierowanym przez siebie samochodem osobowym na jednej z bocznych ulic Nowego Miasta wjechał w dwa inne zaparkowane pojazdy. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze otrzymali informację o zdarzeniu trzydzieści minut po północy. Nietrzeźwy mężczyzna miał przy ul. Bogusławskiego uderzyć prowadzonym przez siebie pojazdem w dwa zaparkowane samochody, a następnie oddalić się z miejsca kolizji. Szybka reakcja mundurowych doprowadziła do zatrzymania podejrzanego już po kilku minutach. Policjanci potwierdzili, że 21-latek znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało w jego organizmie 1,74 promila tej substancji. Na szczęście w zdarzeniu tym nikt nie ucierpiał.

Podejrzany o popełnienie przestępstwa w ruchu drogowym noc spędził w jednej z cel wałbrzyskiej komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. 21-latek stanie teraz przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu, a także spowodowanie kolizji drogowej grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

źódło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)