Nieletni włamali się do domku jednorodzinnego

czwartek, 26.5.2022 14:12 160 0

Sąd rodzinny zadecyduje o karze dla dwóch nieletnich mieszkańców Mieroszowa, którzy w minioną niedzielę wieczorem włamali się do domku jednorodzinnego w tej miejscowości. Nastolatkowie mieli już przygotowany do wyniesienia telewizor, ale kiedy zauważyli, że wnętrze budynku jest monitorowane, pozostawili go i po prostu uciekli. 15 i 16-latek zostali zatrzymani wczoraj bezpośrednio po wykonanych po zgłoszeniu czynnościach przez policjantów z Boguszowa-Gorc i Mieroszowa.

Do zdarzenia doszło 22 maja po godzinie 20:00 przy jednej z ulic Mieroszowa. Sprawcy pod nieobecność właścicieli domku jednorodzinnego, po uprzednim wybiciu szyby w oknie, dostali się do jego wnętrza i rozpoczęli poszukiwania wartościowych przedmiotów. Do wyniesienia przygotowali sobie telewizor i wtedy zauważyli, że są nagrywani przez kamerę domowego monitoringu. Obaj wzięli nogi za pas i uciekli.

We wtorek do Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach trafiło zgłoszenie o włamaniu wraz z nagraniem wideo. Boguszowscy funkcjonariusze przy współpracy z policjantami z Mieroszowa rozpoczęli czynności operacyjne oraz procesowe w celu ustalenia, kto stoi za popełnieniem czynu zabronionego prawem i następnego dnia zatrzymali dwóch nastolatków. Pierwszego w Wałbrzychu przy ul. Grodzkiej w miejscu odbywania praktyk, a drugiego w miejscu zamieszkania przy ul. Kościelnej w Mieroszowie.

Obaj nieletni usłyszeli już zarzut popełnienia czynu karalnego. Materiał dowodowy w ich sprawie zostanie przekazany do Sądu Rodzinnego, który zadecyduje teraz o ich losie.

Przypominamy, że wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)