Nielegalne pranie

piątek, 27.3.2015 12:26 1230 1

W środę 25.03.br. na terenie Wałbrzycha prowadzony był nielegalny handel środkami piorącymi i czyszczącymi pochodzącymi z Niemiec.

Sprzedaż odbywała się na placach i ulicach w pobliżu wałbrzyskich kościołów. Około dwa tygodnie wcześniej na ulicach pojawiły się plakaty informujące o terminach i miejscach prowadzenia handlu. Plakaty zostały umieszczone na lampach ulicznych, ogrodzeniach nieruchomości, przystankach komunikacji miejskiej bez zgody i wiedzy właścicieli nieruchomości.

Planowo około godziny 11.00 na parking przy kościele w rejonie ulicy Jana Pawła II podjechał Ford Transit. Kierowca podrzucił plandekę i rozpoczął sprzedaż.

Mężczyzna, który prowadził handel, został ukarany przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Wałbrzychu za popełnione wykroczenia z artykułów 63a § 1 Kodeksu Wykroczeń, tj. umieszczanie ogłoszeń w miejscu do tego nieprzeznaczonym bez zgodny właściciela obiektu, a także za prowadzenie handlu na terenie Gminy Wałbrzych poza miejscem do tego wyznaczonym (art. 603 §1 Kodeksu Wykroczeń). Mimo nakazu strażników, aby zaprzestał handlu na terenie Wałbrzycha, sprzedający udał się jeszcze w co najmniej dwa miejsca, gdzie prowadził sprzedaż. W związku z popełnianiem wykroczeń, wciąż w nowych miejscach kierowca Forda został także tam ukarany mandatami karnymi.

Prowadzenie sprzedaży na terenie Gminy Wałbrzych poza miejscem do tego wyznaczonym jest wykroczeniem i podlega postępowaniu mandatowemu do 500 zł. Sprzedający „niemiecką chemię” co najmniej trzykrotnie był informowany przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej o konieczności zaprzestania nielegalnego procederu. Mimo to udawał się wciąż w nowe miejsca, sprzedając swoje produkty.

Osoby, które zakupiły proszki, twierdziły, że w niewielkim procencie w opakowaniach znajdowały się produkty piorące. Uczulamy wałbrzyszan, aby nie dali się zwieść pozornym okazjom. Jeśli chcą nabyć oryginalne produkty, niech udadzą się do sprawdzonych i legalnych źródeł. Jak widać na przykładzie kierowcy z Gliwic, nie zawsze cena idzie w parze z jakością.

źródło: Straż Miejska w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

jola piątek, 27.03.2015 12:46
ludzie to jak taborety a potem morde dra ze gowno...