Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze przyczyną wypadku w Głuszycy

czwartek, 7.10.2021 10:24 991 0

6 października po południu na wjeździe do Głuszycy Górnej doszło do poważnego wypadku drogowego. W wyniku dachowania samochodu osobowego jedna osoba - 20-letnia pasażerka pojazdu - trafiła do szpitala. Na szczęście w tym przypadku młoda noworudzianka doznała obrażeń nie zagrażających jej życiu.

W środę po godzinie 14:00 20-letni kierujący samochodem osobowym - jadąc od strony Bartnicy w kierunku Głuszycy - w wyniku niedostosowania prędkości do warunków atmosferycznych stracił panowanie nad kierowanym przez siebie samochodem osobowym, zjechał na pobocze, a następnie jego pojazd przekoziołkował, zatrzymując się na pobliskiej łące na dachu. Jednej osobie – 20-letniej mieszkance Nowej Rudy - ratownicy udzielić musieli pomocy medycznej. Młoda kobieta ostatecznie trafiła do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Ustalili również podczas wykonywanych czynności, że kierujący był trzeźwy.

W związku z tym zdarzeniem przypominamy o kolejnych przepisach ruchu drogowego, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Wyprzedzajmy tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem. Warto także przy podanym powyżej przykładzie wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej oraz zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.


Pamiętajmy także, że poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)