Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze przyczyną dachowania

poniedziałek, 11.10.2021 09:40 510 0

Niedostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną groźnie wyglądającej kolizji na drodze pomiędzy Nowym Julianowem, a Dziećmorowicami.

11 października wpół do pierwszej w nocy w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze 24-letni kierujący samochodem osobowym na łuku drogi zjechał z jezdni, uderzył w przydrożne drzewo i doprowadził do tzw. dachowania pojazdu. Na szczęście mężczyzna opuścił samochód o własnych siłach i nic poważnego mu się nie stało. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym, a funkcjonariusze odebrali elektronicznie także dowód rejestracyjny samochodu za uszkodzenia.

Przypominamy, że każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)