komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Niecodzienna interwencja z pozytywnym zakończeniem

poniedziałek, 23.11.2020 10:21 , komentarze: 0 , odsłony: 127
kategorie artykułu:

Niecodzienną interwencję przeprowadzili w czwartek przed południem policjanci prewencji drugiego komisariatu. Podczas patrolu centrum Wałbrzycha zauważyli błąkającego się na ul. Sikorskiego małego pieska. Obawiając się, że zwierzak może wpaść pod koła samochodów mundurowi wzięli go na pokład radiowozu i rozpoczęli poszukiwania właściciela czworonoga. Dzięki umieszczonych w mediach społecznościowych informacjom piesek szybko trafił w objęcia stęsknionej właścicielki.

Do zdarzenia doszło około godziny 9:30. Wtedy to w okolicy pl. Grunwaldzkiego spłoszony piesek uciekł kobiecie, kiedy przestraszył się warkotu jednego z samochodów. Najpierw wałbrzyszanka na własną rękę poszukiwała swojego pupila, później poprosiła jednak o pomoc córkę, która ostatecznie wystawiła ogłoszenie w mediach społecznościowych.

St. sierż. Daria Janczak oraz sierż. Marek Kuska – wałbrzyscy policjanci, którzy około godziny 10:00 znaleźli czworonoga przechadzającego się po jezdni w rejonie ruchliwego skrzyżowania ulic Sikorskiego i Wysockiego, także zaczęli przeglądać internet poszukując osoby, która mogła zgubić zwierzaka.

Po godzinie 11:00 ta nietypowa historia miała swoje szczęśliwe zakończenie, gdyż funkcjonariuszom udało się ustalić do kogo należy Ares – bo tak wabi się piesek - i przekazać go obu stęsknionym mieszkankom Wałbrzycha. Kobiety podziękowały funkcjonariuszom za udzieloną pomoc. Właścicielka psa na koniec zrobiła sobie nawet z policjantami pamiątkowe zdjęcie.
źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wtorek, 12.1.2021 09:47
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki