komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

czwartek, 28 maja 2020

Jaromira, Justa

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” - podsumowanie akcji policji

piątek, 22.5.2020 10:01 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

Wałbrzyscy policjanci codziennie kontrolują stan trzeźwości uczestników ruchu drogowego oraz dokonują pomiarów prędkości, dbając w ten sposób o bezpieczeństwo podróżujących. Podsumowanie ostatnich siedmiu dni działań zasługuje na uwagę - to zero wypadków na drogach Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego oraz zero nietrzeźwych kierujących. Dodatkowo 21 maja odbyła się akcja pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas niej funkcjonariusze szczególnym nadzorem objęli rejony przejść dla pieszych na ruchliwych drogach Wałbrzycha i regionu.

Działania przyprowadzone zostały w szczególności na drogach o dwóch lub trzech pasach ruchu w jednym kierunku i w miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pojazdów. W ich trakcie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ujawnili 45 wykroczeń drogowych dotyczących nieprawidłowego zachowania kierujących w stosunku do pieszych. Na szczęście nie doprowadziły one w skutkach do wypadków drogowych.

Po raz kolejny jednak przypominamy. Wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są w głównymi powodami wypadków drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego ściągnijmy nogę z gazu, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd. Pamiętajmy także, że większość śmiertelnych wypadków na drogach spowodowana jest nadmierną prędkością.

Apelujemy także do pieszych. Przy niesprzyjającej pogodzie oraz w porze od zmierzchu do świtu obowiązkowo używajmy odzieży z elementami odblaskowymi. Kierujący będą w stanie zobaczyć nas w dalszej odległości, a to daje możliwość szybszej reakcji na wystąpienie ewentualnych zagrożeń na drodze. Pamiętajmy także, że przed wejściem na jezdnię należy rozejrzeć się. Wtargnięcie pod nadjeżdżający pojazd, także na przejściu dla pieszych, jest niedozwolone.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 25.5.2020 09:27
piątek, 22.5.2020 09:57
środa, 20.5.2020 09:04
poniedziałek, 18.5.2020 11:57
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz