komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 24 listopada 2020

Flory, Emmy

Niebezpieczne kolizje i wypadki

wtorek, 29.9.2020 12:04 , komentarze: 0 , odsłony: 229
kategorie artykułu:

Kilka dni temu rozpoczęła się astronomiczna jesień, a przy tym zmieniły się warunki pogodowe. Na drogach powiatu wałbrzyskiego niestety doszło do kilku poważnie wyglądających zdarzeń. Przyczyną większości z nich było niedostosowanie przez kierujących prędkości do deszczowej aury. Wałbrzyscy policjanci tym samym po raz kolejny apelują o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W piątek po południu – około godziny 12:30 - na ul. Noworudzkiej w Jedlinie-Zdroju kierująca samochodem osobowym 22-letnia mieszkanka Głuszycy, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze, doprowadziła na łuku drogi do czołowego zderzenia z innym prawidłowo jadącym pojazdem prowadzonym przez 40-letniego wałbrzyszanina. Na szczęście w tym zdarzeniu jego uczestnicy nie odnieśli poważnych obrażeń.

Półtorej godziny później 24-letniemu mieszkańcowi Kamiennej Góry nie udało się zapanować nad kierowanym przez siebie samochodem, kiedy dzik wybiegł mu na drogę prowadzącą przez teren leśny w okolicach Jaczkowa. Samochód w wyniku kolizji przewrócił się na bok. Pasażerom oraz kierującemu na szczęście również nic poważnego się nie stało.

W sobotę około godziny 13:30 w Kowalowej na drodze K-35 w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na jezdni swoim samochodem dachowała mieszkanka Mieroszowa. Na szczęście nie odniosła obrażeń.

Około godziny 16:00 kilkaset metrów dalej – również w Kowalowej - 23-letni mieroszowianin wpadł w poślizg kierowanym przez siebie samochodem i uderzył w ceglany mur, uszkadzając przy tym kontenery na odpady. I tutaj o dużym szczęściu mogą mówić pasażerowie oraz kierujący, którzy nie doznali poważnych obrażeń.

W tym samym czasie dwa kilometry dalej - w Unisławiu Śląskim - na łuku drogi, ponownie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków na drodze, kierujący samochodem osobowym zderzył się czołowo z innym kierującym, po czym pojazd poszkodowanego w zdarzeniu mężczyzny zatrzymał się na drzewie. I w tym przypadku nikomu nic poważnego na szczęście się nie stało.

W związku z tymi poważnie wyglądającymi zdarzeniami apelujemy do kierujących, ale również i pieszych, aby zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu. Mamy już jesień, a to oznacza, że możemy spodziewać się coraz częściej deszczowej i mglistej pogody, a przy tym, że będzie ślisko na drogach. Pamiętajmy więc o dostosowywaniu prędkości do warunków, o stosowaniu się do ograniczeń prędkości, wyprzedzania innych pojazdów jedynie kiedy jest to dozwolone i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także stosowaniu wymaganych podczas jazdy pasów bezpieczeństwa. Nie zapominajmy włączać świateł zewnętrznych i zwracajmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni natomiast pamiętać o noszeniu odzieży z elementami odblaskowymi, która przy niesprzyjających warunkach pogodowych oraz w porze nocnej w wielu przypadkach może zapobiec wypadkom drogowym.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 16.11.2020 09:57
poniedziałek, 16.11.2020 09:55
poniedziałek, 16.11.2020 09:53
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele