Nie zatrzymali się do kontroli, jeden z nich nie miał uprawnień

wtorek, 7.4.2020 09:38 469 0

W minioną niedzielę wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy nie zatrzymali się do kontroli drogowej, pomimo wysyłania sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych, podejmując próbę ucieczki. Jak się okazało jeden z kierujących - 22-letni mieszkaniec Wałbrzycha - nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami a drugi - 29-letni mieszkaniec Wrocławia - nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Obaj kierujący odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im do 5 lat więzienia.

W związku z trwającym cały czas stanem epidemii w kraju, wałbrzyscy policjanci przez cały weekend  prowadzili kontrole drogowe na ulicach powiatu wałbrzyskiego. Mundurowi kontrolowali samochody osobowe i sprawdzali, czy kierowcy oraz ich pasażerowie nie łamią zasad kwarantanny, a także czy na pewno cel ich podróży wynika z załatwiania niezbędnych potrzeb życiowych. 

Podczas kontroli drogowej w minioną niedziele, około godziny 14:30 na ul. 11 listopada w Wałbrzychu, 22-letni kierujący pojazdem kia rio, nie zatrzymał się do kontroli w wyznaczonym miejscu i kontynuował swoją jazdę. Natychmiast za uciekającym pojazdem ruszył radiowóz policyjny. Pomimo wysyłania sygnałów świetlnych i dźwiękowych 22-latek nadal kontynuował swoją jazdę. Skręcił w boczną drogę i tam dopiero zatrzymał pojazd. Jak się okazało kierujący nie zatrzymał się do kontroli, gdyż nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
Podobna sytuacja miała miejsce w Czarnym Borze, gdzie około godz 17:00 w tym samym dniu, funkcjonariusze wykonując kontrole drogowe zauważyli pojazd marki opel, który przejeżdżał  tą drogą około godzinę temu. Policjanci dali sygnał do zatrzymania, jednak kierowca nie reagował, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący zakończył jazdę po kilku kilometrach, dojeżdżając do polnej drogi. 29-letni mieszkaniec Wrocławia nie potrafił  wytłumaczyć, dlaczego nie zatrzymał się kontroli.

Obaj kierujący za swoje  zachowanie odpowiedzą  przed sądem. Za niezatrzymanie się do kontroli pomimo wydanego przez funkcjonariuszy polecenia przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Dodatkowo 22-latek został ukarany mandatem karnym za jazdę bez uprawnień.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)