komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 26 września 2020

Wawrzynca, Kosmy

Nie zatrzymał się do kontroli - został zatrzymany po kilkunastu dniach

piątek, 7.8.2020 11:02 , komentarze: 0 , odsłony: 330
kategorie artykułu:

Mężczyzna, który 27 lipca tego toku nie zatrzymał się do kontroli drogowej patrolującym ul. Żeromskiego w Wałbrzychu policjantom, trafił wczoraj w ręce funkcjonariuszy kryminalnych wałbrzyskiej komendy. Ukrywający się od pewnego czasu przed organami ścigania 19-latek był poszukiwany, gdyż w tym samym dniu dokonał włamania do jednego ze sklepów w Szczawnie-Zdroju.

27 lipca tego roku mężczyzna jadący samochodem nie zatrzymał się mundurowym do kontroli drogowej na ul. Żeromskiego w Wałbrzychu, chwilę później porzucił prowadzony przez siebie pojazd, podjął ucieczkę i oddalił się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze szybko ustalili, kto kierował samochodem i dlaczego popełnił przestępstwo. Okazało się, że 19-latek chciał uniknąć spotkania z policjantami i ukrywał się przed organami ścigania, gdyż w tym samym dniu - po wybiciu szyby w drzwiach wejściowych - dokonał kradzieży z włamaniem do sklepu przy ul. Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju, z którego ukradł różnego rodzaju sprzęt elektroniczny w postaci słuchawek oraz odtwarzaczy dvd o łącznej wartości ponad 6,5 tysiąca złotych.

Ostatecznie 5 sierpnia w wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali podejrzanego o popełnienie obu przestępstw mężczyznę. Unikający przez ostatnie dni kontaktu z ludźmi 19-latek odpowie teraz za niezatrzymanie samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu oraz kradzież z włamaniem. 19-latek przyznał się do popełnionych czynów. Grozi mu 10-letni pobyt za kratami więzienia, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

czwartek, 24.9.2020 12:19
środa, 16.9.2020 11:13
niedziela, 13.9.2020 08:48
sobota, 12.9.2020 09:15
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz