Nie zatrzymał się do kontroli, jechał bez uprawnień, po narkotykach i spowodował kolizję

wtorek, 22.6.2021 11:39 606 0

Policjanci z wałbrzyskiej drogówki po pościgu zatrzymali 22-latka, który kierując samochodem osobowym marki Mazda nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna zignorował sygnały policjantów i w trakcie ucieczki spowodował kolizję drogową doprowadzając do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem marki Ford. 22-letni wałbrzyszanin nie posiadł uprawnień do kierowania i przyznał się, że prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy.

Do interwencji doszło w sobotę około godziny 16:40. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego wałbrzyskiej komendy na ul. Wysockiego w Wałbrzychu, podjęli czynności wobec kierującego samochodem osobowym marki Mazda, wydając polecenie tarczą służbową do zatrzymania. Siedzący za kierownicą młody mężczyzna zignorował dawane przez policjantów sygnały i zaczął uciekać. Podczas pościgu mężczyzna wielokrotnie łamał przepisy stwarzając tym samym zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego. Po kilkuminutowej ucieczce stracił panowanie nad pojazdem uderzył w prawidłowo jadący pojazd marki Ford doprowadzając do czołowego zderzenia. Następnie kierujący wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Policjanci kontynuowali pościg i po chwili zatrzymali 22-latka. Na szczęście kierujący jak i pasażerowie obu pojazdów nie doznali większych obrażeń.

Okazało się, że 22-latek nie posada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, dodatkowo oświadczył, iż prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy. Od kierującego została pobrana krew celem dalszych badań, a następnie mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

Wałbrzyszanin usłyszał już zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że wkrótce usłyszy on jeszcze inne zarzuty m.in. za kierwanie pojazdem pod wpływem narotyków.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)