komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 19 stycznia 2021

Henryka, Mariusza

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej - był poszukiwany i nie miał uprawnień

piątek, 8.1.2021 09:40 , komentarze: 0 , odsłony: 182
kategorie artykułu:

Policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy we wtorek po pościgu zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i podjął ucieczkę. W trakcie legitymowanie funkcjonariusze ustalili, że 51-letni mieszkaniec Wałbrzycha był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym, a dodatkowo posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Jego samochód trafił na parking strzeżony.

Do zdarzenia doszło 5 stycznia około godziny 18:30. Policjanci „drogówki” zauważyli jadącego przez Lubomin kierującego samochodem osobowym i podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej. Funkcjonariusze włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak mężczyzna w tym momencie przyspieszył i podjął ucieczkę swoim samochodem wąską ulicą prowadzącą do parkingu pod Bacówką. Już po około 200 metrach podejrzany uderzył kierowanym przez siebie pojazdem w drzewo, wyskoczył z samochodu i zaczął biec w kierunku lasu. Ostatecznie po pieszym pościgu został zatrzymany przez policjantów.

Funkcjonariusze dokonali sprawdzenia w bazach informatycznych. Okazało się, że 51-letni wałbrzyszanin jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze za posiadanie wcześniej znacznej ilości narkotyków i najbliższe 2 lata spędzi w więzieniu.

Mężczyzna dodatkowo odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu, a także – co również ustalili funkcjonariusze – za poruszanie się samochodem pomimo wydanej w lipcu zeszłego roku przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha decyzji o cofnięciu wobec niego uprawnień do kierowania pojazdami. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, a także wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wczoraj, 13 godz temu
czwartek, 14.1.2021 18:21
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz