Nie wsiadaj „za kółko”, jeśli sąd zakazał ci kierowania pojazdami. Kolejne dwie osoby zatrzymane

środa, 21.9.2022 14:19 0

Wałbrzyscy oraz boguszowscy policjanci kolejno we wtorek i dzisiaj zatrzymali dwóch kierujących, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych i wsiedli za „kółko” samochodów. Teraz obaj mężczyźni w wieku 34 i 43 lat po raz kolejny staną na wokandzie. Tym razem mogą już trafić za kraty więzienia.

Funkcjonariusze przez cały czas zwracają szczególną uwagę na przestępców drogowych. Od wczoraj wyeliminowali z ruchu dwóch kolejnych tego typu kierujących.

Najpierw w wtorek około godziny 14:00 na ul. 11 Listopada w Wałbrzychu policjanci zespołu wywiadowczego wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej poruszającego się samochodem dostawczym 34-letniego mieszkańca naszego miasta, który miał orzeczony w tym roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakaz kierowania pojazdami.

Dzisiaj natomiast przed godziną 10:00 na ul. Racławickiej w Boguszowie-Gorcach miejscowi policjanci kontrolowali poruszającego się samochodem osobowym 43-latka. Mężczyzna ten również posiadał orzeczony w tym roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakaz kierowania pojazdami.

Przypominamy, że w przypadku popełnienia tego typu przestępstwa sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)