komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

sobota, 22 września 2018

Tomasza, Maurycego

Nie wpuszczajmy do mieszkań nieznajomych! Kolejne oszustwa na terenie powiatu!

wtorek, 3.7.2018 08:59 , komentarze: 0 , odsłony: 556
kategorie artykułu:

Starsze małżeństwo z Wałbrzycha oraz 82-latek z Jugowic padli ofiarą złodziei - oszustów. Przestępcy podając się za pracowników wodociągów, wykorzystując wiek pokrzywdzonych skradli przechowywane w domu pieniądze. Wałbrzyscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wizyt rożnego rodzaju „fachowców”. Nie każdy z nich to pracownik administracji.

Do obu zdarzeń doszło w piątek 29 czerwca. W Jugowicach mężczyzna podający się za pracownika wodociągów, pod pretekstem sprawdzenia ciśnienia wody w rurach wszedł do mieszkania 82-latka. Wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego z blatu segmentu ukradł portfel z zawartością pieniędzy oraz dokumentów. 
Historyjkę o sprawdzaniu szczelności instalacji wodnej usłyszało starsze małżeństwo z Wałbrzycha. Dwóch mężczyzn podających się za pracowników wodociągów weszło do mieszkania 83-letniej kobiety i 87-mężczyzny. Jeden ze sprawców odwrócił uwagę małżeństwa, drugi w tym czasie z kieszeni marynarki powieszonej w szafie ukradł oszczędności ich życia.

Wałbrzyska Policja apeluje o rozwagę. Oszuści pod różnymi pretekstami starają się wejść do mieszkań. Wykorzystują  nieuwagę  oraz podeszły wiek swoich ofiar. Kradną pieniądze, biżuterię – praktycznie wszystko, co uda im się znaleźć w mieszkaniu. 

Dlatego - zanim wpuści się do domu obcą osobę, nawet jeśli powołuje się na jakąś instytucję lub ważną sprawę, trzeba to dokładnie sprawdzić. Gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości  lub podejrzenia należy jak najszybciej powiadomić Policję dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 2 godz temu
czwartek, 20.9.2018 08:10
środa, 19.9.2018 15:54
wtorek, 18.9.2018 08:40
poniedziałek, 17.9.2018 18:56
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Pracuj z GoWork
Pracuj z GoWork
części Samsung
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Auto Max
Auto Max
Skład opału Agro
Skład opału Agro