Nie dostosowała prędkości do warunków drogowych i skończyła jazdę w rowie

poniedziałek, 27.3.2023 15:00 706 0

Policjanci kolejny raz apelują do wszystkich kierujących o zachowanie zasad bezpieczeństwa na drogach. Przy niesprzyjającej aurze, a przy tym śliskiej nawierzchni, bardzo ważne jest aby nie przekraczać dozwolonej przepisami prędkości oraz dostosować ją do warunków panujących na jezdni. Tego właśnie w sobotę po południu nie zrobiła 59-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego, która po opuszczeniu ronda jadąc ul. Wrocławską w kierunku Świebodzic wjechała kierowanym przez siebie samochodem osobowym do przydrożnego rowu. Na szczęście, ani jej, ani nikomu postronnemu, nic się nie stało.

Pomimo cyklicznie prowadzonych działań profilaktycznych, informacyjnych i prewencyjno-kontrolnych oraz ciągłych apeli policjantów, w sobotę po godzinie 15.00 na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. W wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze 59-latka zjechała kierowanym przez siebie samochodem osobowym z jezdni do przydrożnego rowu, uszkadzając przy tym znak drogowy oraz bariery ochronne. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ruchu drogowego ustalili, że sprawczyni kolizji była trzeźwa, jechała sama i na szczęście nic jej się nie stało. Ostatecznie kobieta ukarana został mandatem karnym w kwocie 200 złotych. Funkcjonariusze zatrzymali także dowód rejestracyjny pojazdu za uszkodzenia.

Policjanci po raz kolejny apelują do osób prowadzących różnego typu pojazdy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej przepisami. Pamiętajmy również aby właściwym wyprzedzaniu innych pojazdów. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)