Największe w regionie wydarzenie targowe związane z pracą już w czwartek 16 maja! - Międzynarodowe Targi Pracy „With EURES to Europe!”

piątek, 10.5.2024 11:23 142 0

Dolnośląski Wojewódzki  Urząd Pracy zaprasza na Międzynarodowe Targi Pracy „With EURES to Europe!”, podczas których swoją ofertę zaprezentuje ponad 100 wystawców z Polski oraz Europy.

Po raz pierwszy zapraszamy do Wrocławia, do Tarczyński Arena Wrocław, 16 maja br. w godz. od 10.00 do 15.00.

Targi adresowane są do uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów, absolwentów, osób poszukujących pracy oraz pracujących planujących zmienić kierunek kariery zawodowej oraz cudzoziemców.

Na odwiedzających targi czekać będą przedstawiciele polskich oraz zagranicznych pracodawców, partnerów i instytucji rynku pracy, w tym doradcy zawodowi oraz doradcy EURES z Polski, Czech, Holandii, Danii, Austrii, Niemiec, Słowacji i Słowenii.

Pracodawcy biorący udział w Targach zaprezentują szeroki katalog ofert pracy, począwszy od pracy   w branży hotelarsko-gastronomicznej, przez stanowiska związane z branżą automotive, po pracę       w służbach mundurowych. Nie zabraknie również ofert prac sezonowych.

Podczas targów odwiedzający skorzystają z różnych atrakcji. Będzie można zanurzyć się w wirtualnym świecie danego zawodu z goglami VR, zobaczyć pokaz mody Estery Grabarczyk, a także posłuchać debat i dyskusji.

Gospodarze wydarzenia zachęcają również do udziału w warsztatach z ekspertami. Tematyka warsztatów jest różnorodna, to m.in.: Erasmus+ i programy europejskie; warunki życia i pracy w UE, możliwości zdobycia uprawnień do pracy w energetyce wiatrowej, czy budowanie marki osobistej w procesie rekrutacji.

Dla osób poszukujących pracy, zmieniających kierunek kariery, czy też młodych absolwentów wkraczających dopiero na rynek pracy, Międzynarodowe Targi Pracy „With EURES to Europe!” są szansą znalezienia zatrudnienia na regionalnym oraz przygranicznym i europejskim rynku. To również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w rozmowach pracodawcami, szansa zaznajomienia się z perspektywami rozwoju na europejskim rynku pracy, czy poznania warunków życia i pracy w wybranych krajach Unii Europejskiej - mówi Bartosz Kotecki, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Organizator zapewnia obsługę tłumaczy na stoiskach, a wstęp na targi jest bezpłatny.

Sieć EURES obchodzi w tym roku 30-lecie swojej działalności w Europie i jubileusz 20-lecia w Polsce, dlatego wydarzenie będzie połączone ze świętowaniem tych rocznic.  

Szczegółowy program targów opublikowany zostanie w najbliższym czasie na stronie: www.eures.dwup.pl oraz na FB EURES Dolny Śląsk.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Modernizacja instytucji i służb regionalnego rynku pracy” i współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)