Najpierw wybił szybę w oknie, później groził 50-latkowi pozbawieniem życia

poniedziałek, 19.2.2024 14:40 376 0

Dzielnicowi Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali 29-letniego mieszkańca tej miejscowości, który najpierw rozbił kamieniem szybę w oknie jednego z mieszkań przy ul. Walentynowicz należącego do 50-latki, a następnie poszedł na ul. 1 maja, gdzie przy użyciu noża groził 50-letniemu mężczyźnie. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany w momencie popełnienia przestępstw był pijany. 

W piątek przed godziną 17:00 boguszowscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o tym, że 29-latek kamieniem wybił szybę w oknie mieszkania należącego do 50-latki, powodując straty w kwocie tysiąca złotych, a następnie udał się na ul. 1 maja, gdzie przy użyciu noża groził pozbawieniem życia 50-latkowi.

Dzielnicowi niezwłocznie podjęli interwencję i zatrzymali agresywnego mężczyznę na gorącym uczynku drugiego z przestępstw. Zabezpieczyli nóż, który 29-latek posiadał w momencie interwencji przy sobie. Podczas wykonywanych czynności potwierdziło się, że sprawca był kompletnie pijany. Boguszowianin noc spędził w policyjnej celi, a w sobotę został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, gdzie usłyszał zarzuty.

Sąd, po przeanalizowaniu zebranego w sprawie materiału dowodowego, na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu w niedzielę zadecydował o miesięcznym areszcie dla sprawcy, któremu za zniszczenie mienia i za kierowanie gróźb karalnych grozi teraz kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)