komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

piątek, 26 lutego 2021

Miroslawa, Aleksandra


Najpierw ukradł alkohol, potem zaatakował kasjerkę

piątek, 12.2.2021 13:43 , komentarze: 0 , odsłony: 353
kategorie artykułu:

Najpierw dokonał kradzieży wyrobów alkoholowych w jednym z marketów w centrum miasta, a następnie chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionego mienia, zaatakował kasjerkę, po czym uciekł. Przeprowadzone przez policjantów drugiego komisariatu bezpośrednio po zgłoszeniu działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania 38-letniego mieszkańca Wałbrzycha już po kilku godzinach od zdarzenia.

Do kradzieży rozbójniczej doszło 11 lutego około godziny 8:30 w jednym ze sklepów przy ul. Moniuszki w Wałbrzychu. Mężczyzna ukradł butelkę wódki, co zauważyła kasjerka, która zareagowała na popełniony przez niego czyn. Złodziej nie chciał jednak odpuścić i w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego alkoholu, zaatakował kobietę, doprowadzając poszkodowaną do stanu bezbronności.

Powiadomieni chwilę później o zdarzeniu policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie, kto stoi za sprawą kradzieży rozbójniczej. Dzięki realizacji informacji własnych funkcjonariusze już przed południem udali się na ul. Daszyńskiego w Wałbrzychu, gdzie zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo.

38-latek podczas czynności procesowych przyznał się do popełnionego czynu i złożył wyjaśnienia. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wczoraj, 15 godz temu
środa, 24.2.2021 10:59
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz