komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 18 lutego 2019

Szymona, Konstancji

Najnowocześniejsza sala koncertowa w regionie

piątek, 14.9.2018 13:00 , komentarze: 0 , odsłony: 462
kategorie artykułu:

Już niedługo muzycy Filharmonii Sudeckiej wrócą do swojej siedziby . Planujemy, ze nastąpi to 12 października – powiedziała dyrektor filharmonii Elżbieta Łaganowska na konferencji prasowej 13 września br.

W chwili obecnej już kończą się prace remontowe. Projektant akustyczny dr inż. Piotr Kozłowski od początku współpracował z projektantem budowlanym, co daje gwarancje wykonania prac najwyższej jakości. Sala będzie wyposażona w ekrany dzięki którym będą mogły odbywać się koncerty nie tylko filharmonii, ale także jazzowe, bluesowe oraz inne w doskonałej jakości akustycznej.  Sala jest już po dwóch strojeniach akustycznych, zyskała nowy wystrój (okładziny jasne brzozowe), nowe fotele oraz  balkon z 72 miejscami. Została zrobiona zapadnia na instrumenty, tu warto dodać, że w naszym regionie tylko nasza Filharmonia są posiada. Zainstalowano klimatyzację wyglądającą na przemysłową, ale taką nie jest, swój wygląd zawdzięcza koniecznemu zabezpieczeniu przed wydawaniem dźwięków, które mogłyby zaburzać akustykę sali koncertowej. Sala koncertowa zyskała ponad 100 miejsc więcej, w tej chwili pomieści 400 osób. Nie udało się przeprowadzić w całości remontu całej siedziby filharmonii, ale to co najbardziej istotne dla muzyków i mieszkańców naszego regionu – zostało zrobione, wymienione lub odrstaurowane drzwi, wymienione okna, częściowo wymienione meble oraz  powiększone zaplecze sanitarne. Mamy salę koncertową o najwyższych standardach.

Pod estradą został zrobiony nowy magazyn, w którym znajdują się urządzenia klimatyzacyjne, a do tego  wydzielone jest specjalne pomieszczenie utrzymujące stałą temperaturę i wilgotność do przechowywania instrumentów, szczególnie dla naszej cennej harfy i fortepianu – cieszy się dyrektor Elżbieta Łaganowska.  

Dyrektor szczególnie dziękuje wykonawcom robót budowlanych – firmie Sir-bud, która w tych bardzo ciężkich warunkach, gdzie nie można użyć ciężkiego sprzętu bardzo wiele pracy pracownicy z pełnym poświęceniem wykonywali ręcznie.

W dalszej części konferencji I dyrygent Bartosz Żurakowski przedstawił plany na rozpoczynający się sezon. Uroczysta inauguracja już dzisiaj – 14 września.     

Remont jeszcze trwa, środki finansowe pochodzą z funduszy unijnych i budżetu Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Plany co do dalszych inwestycji są.

 

Wasze komentarze


wczoraj, 22 godz temu
czwartek, 14.2.2019 20:22
czwartek, 14.2.2019 11:19
środa, 13.2.2019 11:31
wtorek, 12.2.2019 09:47
czwartek, 7.2.2019 10:01
5
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork