komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

czwartek, 22 listopada 2018

Cecylii, Wszemily

Najnowocześniejsza sala koncertowa w regionie

piątek, 14.9.2018 13:00 , komentarze: 0 , odsłony: 283
kategorie artykułu:

Już niedługo muzycy Filharmonii Sudeckiej wrócą do swojej siedziby . Planujemy, ze nastąpi to 12 października – powiedziała dyrektor filharmonii Elżbieta Łaganowska na konferencji prasowej 13 września br.

W chwili obecnej już kończą się prace remontowe. Projektant akustyczny dr inż. Piotr Kozłowski od początku współpracował z projektantem budowlanym, co daje gwarancje wykonania prac najwyższej jakości. Sala będzie wyposażona w ekrany dzięki którym będą mogły odbywać się koncerty nie tylko filharmonii, ale także jazzowe, bluesowe oraz inne w doskonałej jakości akustycznej.  Sala jest już po dwóch strojeniach akustycznych, zyskała nowy wystrój (okładziny jasne brzozowe), nowe fotele oraz  balkon z 72 miejscami. Została zrobiona zapadnia na instrumenty, tu warto dodać, że w naszym regionie tylko nasza Filharmonia są posiada. Zainstalowano klimatyzację wyglądającą na przemysłową, ale taką nie jest, swój wygląd zawdzięcza koniecznemu zabezpieczeniu przed wydawaniem dźwięków, które mogłyby zaburzać akustykę sali koncertowej. Sala koncertowa zyskała ponad 100 miejsc więcej, w tej chwili pomieści 400 osób. Nie udało się przeprowadzić w całości remontu całej siedziby filharmonii, ale to co najbardziej istotne dla muzyków i mieszkańców naszego regionu – zostało zrobione, wymienione lub odrstaurowane drzwi, wymienione okna, częściowo wymienione meble oraz  powiększone zaplecze sanitarne. Mamy salę koncertową o najwyższych standardach.

Pod estradą został zrobiony nowy magazyn, w którym znajdują się urządzenia klimatyzacyjne, a do tego  wydzielone jest specjalne pomieszczenie utrzymujące stałą temperaturę i wilgotność do przechowywania instrumentów, szczególnie dla naszej cennej harfy i fortepianu – cieszy się dyrektor Elżbieta Łaganowska.  

Dyrektor szczególnie dziękuje wykonawcom robót budowlanych – firmie Sir-bud, która w tych bardzo ciężkich warunkach, gdzie nie można użyć ciężkiego sprzętu bardzo wiele pracy pracownicy z pełnym poświęceniem wykonywali ręcznie.

W dalszej części konferencji I dyrygent Bartosz Żurakowski przedstawił plany na rozpoczynający się sezon. Uroczysta inauguracja już dzisiaj – 14 września.     

Remont jeszcze trwa, środki finansowe pochodzą z funduszy unijnych i budżetu Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Plany co do dalszych inwestycji są.

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 11 min temu
poniedziałek, 19.11.2018 19:51
poniedziałek, 19.11.2018 07:35
sobota, 17.11.2018 07:55
1
czwartek, 15.11.2018 10:04
środa, 14.11.2018 09:04
czwartek, 8.11.2018 13:07
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
części Samsung
Praca na GoWork
Praca na GoWork