komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 26 czerwca 2019

Jana, Pawla

Na zlecenie podpalił dwa samochody

piątek, 17.5.2019 14:35 , komentarze: 0 , odsłony: 223
kategorie artykułu:

Zatrzymany w środę, 15 maja przez policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy 29-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc odpowie przed sądem za podpalenie we wrześniu zeszłego roku dwóch samochodów, powodując straty o łącznej wartości 155 tysięcy złotych. Funkcjonariusze ujawnili w mieszkaniu podejrzanego także narkotyki, a następnie ustalili, że w sprawę zamieszana może być także 82-latka, która miała zlecić dokonanie przestępstw.

W toku wykonanych czynności operacyjnych policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ustalili, kto w połowie września poprzedniego roku podpalił dwa samochody zaparkowane przy ul. Zamoyskiego w Wałbrzychu. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc. Mężczyzna został zatrzymany przy ul. Świętej Barbary. Funkcjonariusze kryminalni znaleźli w jednej z kratek wentylacyjnych jego mieszkania także większe ilości narkotyków w postaci metamfetaminy oraz amfetaminy.

Podczas dalszych czynności procesowych wykonanych przez prowadzących sprawę policjantów drugiego komisariatu podejrzany przyznał, że do przestępstwa namówiła go 82-letnia mieszkanka Wałbrzycha, która miała konflikt z sąsiadami. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta zaproponowała boguszowianinowi za popełnienie przestępstwa 4 tysiące złotych, przy czym 500 zł przekazała 29-latkowi przed dokonaniem podpaleń. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się także do przywłaszczenia w zeszłym roku motocykla na szkodę 38-letniej wałbrzyszanki o wartości 2 tysięcy złotych.

Kilka godzin po zakończonych czynnościach z podejrzanym, zarzuty usłyszała także 82-latka, która odpowie przed sądem za podżeganie do popełnienia przestępstwa. Mężczyźnie grozi łączna kara pozbawienia wolności do lat 10. Starsza kobieta może trafić za kraty więzienia na 5 lat. Oboje zostali objęci dozorem policyjnym.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 14 godz temu
wczoraj, 15 godz temu
wczoraj, 15 godz temu
1
wczoraj, 15 godz temu
poniedziałek, 24.6.2019 15:20
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Praca na GoWork
Praca na GoWork