komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 15 października 2019

Jadwigi, Teresy

Na zlecenie podpalił dwa samochody

piątek, 17.5.2019 14:35 , komentarze: 0 , odsłony: 304
kategorie artykułu:

Zatrzymany w środę, 15 maja przez policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy 29-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc odpowie przed sądem za podpalenie we wrześniu zeszłego roku dwóch samochodów, powodując straty o łącznej wartości 155 tysięcy złotych. Funkcjonariusze ujawnili w mieszkaniu podejrzanego także narkotyki, a następnie ustalili, że w sprawę zamieszana może być także 82-latka, która miała zlecić dokonanie przestępstw.

W toku wykonanych czynności operacyjnych policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ustalili, kto w połowie września poprzedniego roku podpalił dwa samochody zaparkowane przy ul. Zamoyskiego w Wałbrzychu. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc. Mężczyzna został zatrzymany przy ul. Świętej Barbary. Funkcjonariusze kryminalni znaleźli w jednej z kratek wentylacyjnych jego mieszkania także większe ilości narkotyków w postaci metamfetaminy oraz amfetaminy.

Podczas dalszych czynności procesowych wykonanych przez prowadzących sprawę policjantów drugiego komisariatu podejrzany przyznał, że do przestępstwa namówiła go 82-letnia mieszkanka Wałbrzycha, która miała konflikt z sąsiadami. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta zaproponowała boguszowianinowi za popełnienie przestępstwa 4 tysiące złotych, przy czym 500 zł przekazała 29-latkowi przed dokonaniem podpaleń. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się także do przywłaszczenia w zeszłym roku motocykla na szkodę 38-letniej wałbrzyszanki o wartości 2 tysięcy złotych.

Kilka godzin po zakończonych czynnościach z podejrzanym, zarzuty usłyszała także 82-latka, która odpowie przed sądem za podżeganie do popełnienia przestępstwa. Mężczyźnie grozi łączna kara pozbawienia wolności do lat 10. Starsza kobieta może trafić za kraty więzienia na 5 lat. Oboje zostali objęci dozorem policyjnym.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki