komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 5 lipca 2020

Marii, Antoniego

Na Wałbrzychu Szczawienko wygodniej wsiądziemy do pociągów

środa, 10.6.2020 14:42 , komentarze: 1 , odsłony: 497
kategorie artykułu:

Podróżni na stacji Wałbrzych Szczawienko wygodniej wsiądą do pociągów. Za kilka miesięcy nowy przystanek Wałbrzych Centrum zwiększy dostęp do kolei. Na trasie z Wrocławia do Wałbrzycha i Jeleniej Góry rośnie liczba stacji i przystanków, zwiększających atrakcyjność podróży i zapewniających dostęp do pociągów dla wszystkich podróżnych.

Na stacji Wałbrzych Szczawienko od 14 czerwca podróżni będą korzystać z przebudowanego peronu. Zapewnione jest dogodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Peron ma nową nawierzchnię, zaznaczony pas bezpieczeństwa i ścieżkę naprowadzającą dla osób niedowidzących. Na peronie zamontowano dwie wiaty i odnowione oświetlenie. Jest czytelne oznakowanie oraz tablice i gabloty informacyjne.
Sprawny ruch pociągów przez stację zapewniają  przebudowane tory i rozjazdy, wyposażone w urządzenia elektrycznego ogrzewania, gwarantujące niezakłócony ruch w warunkach zimowych. Zamontowane są nowe komputerowe urządzenia zabezpieczające i sterujące ruchem pociągów w rejonie stacji Wałbrzych Szczawienko. Uruchomiono nowe urządzenia radiołączności dla zapewnienia sprawnej i bezpiecznej komunikacji podczas prowadzenia ruchu kolejowego. 

Odnowiony most i wiadukt
Odnowiony  został most kolejowy nad rzeką Pełcznicą oraz zachodni wiadukt nad ul. Stacyjną. Prace przeprowadzono przy utrzymaniu przejezdności ważnej linii, łączącej  Wrocław, Wałbrzych i Jelenią Górę. Kolejną faza prac będzie przebudowa peronu nr 2, oraz przylegających torów i remont wschodniego wiaduktu kolejowego nad ul. Stacyjną.

Wałbrzych Centrum – nowy przystanek
W Wałbrzychu budowany jest nowy przystanek Wałbrzych Centrum. Będzie zintegrowany z komunikacją autobusową; usprawni lokalną komunikację w rejonie Wałbrzycha i ułatwi dostęp do połączeń kolejowych.
Zakończone zostały już zasadnicze roboty przy budowie jednego z dwóch peronów (peronu nr 2). Jest przeszklona konstrukcja wiaty. Wybudowano szyb windowy i schody. Przebudowany jest tor, sąsiadujący z peronem. Wykonane zostały konstrukcje wsporcze sieci trakcyjnej. Prace koncentrują się przy budowie przejścia tunelowego. Na koniec roku planowane jest zakończenie prac i udostępnienie przystanku.

Przebudowa stacji Wałbrzych Szczawienko oraz budowa przystanku Wałbrzych Centrum prowadzona jest w ramach zadania, obejmującego również zakończoną już modernizację stacji w Świebodzicach. Wartość tej inwestycji - finansowanej ze środków budżetowych - wynosi ponad 84,2 mln zł. Zakończenie planowane jest do końca bieżącego roku.

Kolej dostępniejsza i atrakcyjna
Modernizowana stacja Wałbrzych Szczawienko oraz budowany przystanek Wałbrzych Centrum to kolejne przedsięwzięcia, podnoszące komfort podróżowania koleją  na trasie Wrocław – Wałbrzych - Jelenia Góra. W ubiegłym roku na linii oddano nowy przystanek Mokronos Górny, zakończono przebudowę stacji w Jaworzynie Śląskiej i Świebodzicach, a w Jeleniej Górze oddano 2 nowe przystanki - Jelenia Góra Zabobrze i Jelenia Góra Przemysłowa oraz zmodernizowano przystanek Jelenia Góra Cieplice i Jelenia Góra Sobieszów. Inwestycje konsekwentnie podnoszą komfort i bezpieczeństwo podróżowania, ułatwiają dostęp do komunikacji kolejowej, zwiększając udziału ekologicznego transportu w przewozach publicznych.

 

 

Wasze komentarze

Pismaku z GIMBUSA. Nie pisze sie "NA" tylko "W Szczawienku"....
czwartek, 11.06.2020 14:34 autor: Dagon
sobota, 4.7.2020 11:00
wtorek, 30.6.2020 10:36
poniedziałek, 29.6.2020 10:57
4
czwartek, 25.6.2020 08:59
wtorek, 23.6.2020 09:37
poniedziałek, 22.6.2020 10:14
7
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele