Na spotkaniu burmistrza z policją poruszono problemy związane z porządkiem publicznym w Jedlinie-Zdroju [Szczegóły]

czwartek, 16.3.2023 09:00 445 0

W piątek 10 marca w Urzędzie Miasta w Jedlinie-Zdroju odbyło się spotkanie burmistrza Leszka Orpla z przedstawicielami Policji, pracownikami jednostek samorządowych oraz ze współpracującymi z policją pracownikami Urzędu.

Burmistrz przedstawił nowo powołanego Komendanta Komisariatu Policji w Głuszycy asp. szt. Wojciecha Gabrysiaka i Zastępcę Komendanta podkom. Piotra Lipińskiego. Ze strony policji w spotkaniu uczestniczył także Komendant Miejski Policji nadkom. Krzysztof Lewandowski i Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu podinsp. Rafał Klimczak.

Podczas spotkania rozmawiano na temat dalszej współpracy w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Poruszonych zostało wiele tematów, m.in. problemów występujących w szkole związanych z narkotykami, papierosami i alkoholem. Problemów związanych z przemocą w rodzinie, ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych, z parkowaniem np. przy wejściu głównym do szkoły podstawowej i w okolicach „Żabki”. Wskazywano także na pojawiające się „dzikie wysypiska śmieci”, zaśmiecanie „Promenady” i wielu innych miejsc na terenie miasta.

Uczestnicy spotkania prosili o zwrócenie szczególnej uwagi na kierowców przekraczających prędkość, przede wszystkim na ul. Piastowskiej, Wałbrzyskiej i w okolicach Placu Zdrojowego. Rozmawiano także na temat bezpieczeństwa na placach zabaw, a przede wszystkim na temat konieczności prowadzenia wzmożonych kontroli na placu zabaw przy ul. Długiej i przy ul. Moniuszki. Na zakończenie spotkania burmistrz Miasta podziękował za dotychczasowa współpracę i poprosił, by policja podejmowała interwencję nawet w małych, prozaicznych sprawach, które dla naszego miasta są ważne i istotne.

źródło: UM Jedlina-Zdr./red. K. Szemiel

Dodaj komentarz

Komentarze (0)