Na co zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej?

wtorek, 2.8.2022 13:33

Ślub to ważne wydarzenie, które wymaga wielu przygotowań. Jednym z nich jest znalezienie odpowiedniej sali weselnej. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, aby wybrać idealny lokal!

Wybór sali weselnej to jeden z najważniejszych elementów ślubnych przygotowań. Czym się kierować, wybierając miejsce do organizacji wesela? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym poradniku.

Lokalizacja sali weselnej

Jednym z najważniejszych aspektów, którym trzeba się przyjrzeć podczas poszukiwań domu weselnego, jest jego lokalizacja. Do wyboru mamy sale weselne umiejscowione zarówno w centrum miast, jak i na przedmieściach. Warto także zwrócić uwagę na odległość wybranej sali od kościoła lub urzędu stanu cywilnego. Jeśli poszukujesz sali weselnej położonej w malowniczej okolicy, wybierz stylowy hotel na Kaszubach.  

Wielkość lokalu

Kolejną istotną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę podczas wyboru sali weselnej, jest jej wielkość. Wybrany lokal powinien swobodnie pomieścić wszystkich uczestników przyjęcia. Dlatego zanim zdecydujemy się na organizację wesela w konkretnym miejscu, musimy znać przybliżoną liczbę gości, którzy wezmą udział w imprezie.

Wystrój sali

Sala weselna musi w stu procentach spełniać oczekiwania przyszłej pary młodej. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na wygląd wybranego miejsca. Wystrój sali powinien być dopasowany zarówno do stylu wesela, jak i preferencji nowożeńców. Jeśli szukasz sali weselnej urządzonej w pięknym stylu, zwróć uwagę na sale weselne w Wejherowie.

Menu weselne

Przed skorzystaniem z usług konkretnego domu weselnego trzeba dowiedzieć się, jakie menu posiada on w swojej ofercie. Dobrze jest zapytać, ile potraw zawiera podstawowe menu weselne oraz czy istnieje opcja degustacji dań przed przyjęciem. Jeśli wśród zaproszonych gości będą wegetarianie, warto zasięgnąć informacji, czy jest możliwość wyboru dań bezmięsnych.

Dodatkowe udogodnienia

Wybierając salę weselną, warto zwrócić uwagę na oferowane udogodnienia. Należą do nich m.in. klimatyzacja czy parking dla gości weselnych. Dobrze jest także dowiedzieć się, czy dom weselny posiada dostęp do ogrodu, na terenie którego goście będą mogli przewietrzyć się i odpocząć podczas trwania imprezy. Zapraszając gości z daleka, trzeba koniecznie zapewnić im odpowiedni nocleg. W takiej sytuacji warto wybrać Hotel Victoria, który oferuje możliwość zakwaterowania dla uczestników przyjęcia. 

Koszt wynajęcia sali

Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z oferty danego domu weselnego trzeba przyjrzeć się kwestiom finansowym. Warto dowiedzieć się, co dokładnie wliczone jest w koszt wynajmu sali. Dobrze jest też zapytać, czy dom weselny pobiera tzw. korkowe, czyli opłatę dodatkową za wniesienie własnego alkoholu.