komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 19 czerwca 2019

Gerwazego, Protazego

Muzealne Wieczory Filmowe - Dziewczyna z Perłą

sobota, 8.6.2019 08:15 , komentarze: 0 , odsłony: 157
kategorie artykułu:

Serdecznie zapraszamy na ostatni przed wakacjami film z cyklu „Muzealne Wieczory Filmowe”. W ostatnią środę czerwca (26.06) przeniesiemy się do XVII-wiecznych Niderlandów za sprawą obrazu z 2003 roku pt. „Dziewczyna z perłą”. Wejdziemy do świata artysty, którego dzieła zapadają w pamięć, Jana Vermeera (Colin Firth). Malarz związany z Delft, stolicą holenderskiego fajansu i porcelany, zatrudnia nową służącą – Griet (Scarlett Johansson). Dziewczyna staje się obiektem fascynacji artysty, co wprawia ją w zakłopotanie, ponieważ Vermeer jest znaną postacią w mieście, a ona prostą służącą. Vermeerowi nie przeszkadza widmo skandalu obyczajowego i gniew jego zazdrosnej żony. Dziewczyna potajemnie zostaje modelką malarza. Efektem spotkań z artystą jest powstanie dzieła światowej sławy - „Dziewczyny z perłą”. Film w reżyserii Peter'a Webber'a przykuwa uwagę nie tylko ciekawą historią i gwiazdami światowego kina. Przepiękne pejzaże, dopracowana scenografia i znakomita muzyka przenoszą widza do niepowtarzalnego świata, w którym rozkwitało malarstwo holenderskie. Każdy kadr jest dziełem sztuki, idealnie nawiązującym do obrazów, które znamy. Wprawne oko wychwyci detale, które jednoznacznie kojarzą się z malarstwem Jana Vermeera van Delft.

Peter Webber – brytyjski reżyser urodzony w 1968 roku. Dwukrotnie nominowany w 2004 r. do nagrody BAFTA (Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych) za debiut reżyserski „Dziewczyną z perłą”. Znany głównie dzięki reżyserii filmu „Hannibal po drugiej stronie maski”. Brał udział również w reżyserii odcinka głośnego serialu telewizyjnego pt. „Sześć stóp pod ziemią”.

Sam film uzyskał 3 nominacje do Oscara (za najlepsze zdjęcia, scenografię i kostiumy), a także 2 nominacje do Złotego Globu.
Przypominamy, że ilość miejsc jest ograniczona.
Zapisy: 664 60 30, 664 60 31

źródło: wydarzenie na FB

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz