komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 29 listopada 2020

Blazeja, Saturnina

Monitoring domu. 7 powodów, dla których go potrzebujesz

czwartek, 22.10.2020 10:56 , odsłony: 138
kategorie artykułu:

Jeśli mieszkasz w domu wolnostojącym, temat monitoringu nie jest Ci obcy. Sam dobrze wiesz, ile razy odczuwałeś niepokój, wyjeżdżając choćby na kilkudniowy urlop. To z pewnością jeden z lepszych sposobów odstraszenia intruzów od Twojej posesji. Okazuje się, że to nie jedyne powody, dla których warto zainwestować w monitoring domu. O czym jeszcze warto pamiętać?

1. Bezpieczeństwo

Jedną z podstawowych potrzeb człowieka jest bezpieczeństwo. Zwłaszcza we własnym domu chcemy czuć się bezpieczni. Dom to szczególne w naszym życiu miejsce, w którym możemy odpocząć i odciąć się od codziennych problemów. Dążymy tu z resztą do zapewnienia bezpieczeństwa nie tylko sobie, ale i naszym bliskim. To zrozumiała z psychologicznego punktu widzenia potrzeba i nie ma w tym nic dziwnego.

2. Spokój

Kiedy już zatroszczymy się o bezpieczeństwo i poczujemy, że nic nam nie zagraża, możemy odczuć swoisty spokój. To niezwykle ważne w czasach, kiedy tempo życia staje się coraz szybsze, a my niejednokrotnie przeradzamy się w kłębki nerwów. Niezależnie od tego, gdzie mieszkamy, spokój znajduje się w zasięgu ręki. Czy zatem posiadamy dom w małej miejscowości czy też w Warszawie bądź w Krakowie, sam fakt montażu kamer do monitoringu przyniesie nam uczucie rozluźnienia.

3. Monitoring domu widzi niechcianych gości

Poza sobą samym i rodziną chcemy też chronić nasze mienie. To ono przyciąga uwagę niechcianych gości. Zwłaszcza prywatne, wolnostojące domy padają łupem złodziei, którzy potrafią wyrządzić niekiedy bardzo duże szkody. Ich aktywność zwiększa się zaś w sezonie urlopowym. Samo zamontowanie kamer działa odstraszająco na amatorów rabunku. A gdy mimo obecności monitoringu domu dojdzie do włamania, nagrania z kamer stanowią nieoceniony dowód w sprawie.
 

4. Szybka reakcja na wypadek pożaru

Cenimy sobie monitoring domu głównie z uwagi na ochronę przed niechcianymi gośćmi. Tymczasem pamiętajmy, że dzięki działającym kamerom, widzimy co dokładnie dzieje się na naszej posesji. Część posiadaczy monitoringu wewnętrznego może z kolei poszczycić się systemem wczesnego wykrywania zadymienia w obiekcie. Tak więc, jeśli pokusimy się o inteligentną automatykę domową, czyli nowocześniejszy interaktywny monitoring domu, to jeszcze bardziej zwiększymy nasze bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania.
 

5. Monitoring domu jako wsparcie w opiece nad dziećmi

Nie możemy być wszędzie! Zwłaszcza jeśli posiadamy kilkoro dzieci, opiekę nad nimi utrudniają nam bieżące sprawy, praca, telefony oraz konieczność zajęcia się domem. Skierowanie kamery monitoringu na ogród przed naszym domem pozwoli mieć nasze pociechy zawsze na oku, co zagwarantuje im jeszcze większe bezpieczeństwo, a nam poczucie spokoju i kontroli.

6. Dzielimy nadzór nad domem z innymi domownikami

Jeśli zamieszkujesz dom wraz z innymi osobami, nie jesteś osamotniony w jego doglądaniu. Przeglądaniem zapisu z kamer możesz dzielić się z innymi domownikami. Sprawdzi się to zwłaszcza wtedy, gdy przebywacie z dala od miejsca zamieszkania i chcecie wiedzieć, co dzieje się z Waszym mieniem.

7. Oszczędności

Monitoring domu pozwala wygenerować całkiem spore oszczędności. Jeżeli wystarczy Ci doglądanie posesji poprzez oko kamery, być możesz zechcesz zrezygnować z usług firmy ochroniarskiej. Warto również przyjrzeć się ofertom firm ubezpieczeniowych. Niektóre z nich oferują zniżki na ubezpieczenie domu przy założeniu, że właściciele zainstalują system ochrony domu. Nie trzeba być znawcą tematu, by zdać sobie sprawę, że w dłuższej perspektywie czasowej obniżki w ubezpieczeniu generują spore oszczędności.

Jeśli do tej pory zastanawiałeś się, czy instalacja monitoringu domu jednorodzinnego ma sens, to po zapoznaniu się z powyższą listą korzyści powinieneś zyskać lepszy ogląd sytuacji. Zalet rozwiązania jest całkiem sporo, jednak ostateczna decyzja należy do Ciebie.

 

 

 
piątek, 27.11.2020 11:21
czwartek, 26.11.2020 09:45
wtorek, 24.11.2020 08:58
poniedziałek, 23.11.2020 12:26
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz