Młodzi mieszkańcy gminy Mieroszów otrzymali nowy sprzęt komputerowy [Foto]

środa, 19.4.2023 16:50 381 0

We wtorek 18 kwietnia przekazano młodym mieszkańcom z gminy Mieroszów sprzęt komputerowy sfinansowany w ramach konkursu grantowego "Cyfrowa Gmina -Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym –„Granty PPGR” Oś V.

 Dofinansowanie można było otrzymać na: sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami; ubezpieczenie zakupionego sprzętu komputerowego; usługę zapewniającą dostęp do Internetu na sprzęcie komputerowym zakupionym w ramach projektu, w przypadku gdy opiekun prawny w oświadczeniu wskaże na brak możliwości zapewnienia usługi dostępu do Internetu.

Laptopy oraz komputery, które przekazano to wysokiej klasy komputery biznesowe marki DELL o parametrach odpowiednich zarówno do pracy, nauki oraz rozrywki. Procesory Intel nowej generacji zapewnią odpowiedni zapas mocy dla komfortowej pracy. Szybkie dyski SSD, ekrany FullHD, a wszystko w oparciu o system operacyjny Windows 11. W każdym zestawie znajduje się także pakiet Microsoft Office dedykowany dla uczniów, aby zapewnić możliwość pracy z tekstem, arkuszami kalkulacyjnymi czy też prezentacjami multimedialnymi.

W ręce użytkowników trafiły w pełni wyposażone gotowe do pracy zestawy komputerowe renomowanego producenta. Wsparcie otrzymało 25 mieszkańców gminy, których rodziny to byli pracownicy państwowych gospodarstw rolnych działających na terenach gminy Mieroszów.

gmina Mieroszów

Dodaj komentarz

Komentarze (0)