Młodzi Bez Granic – nowy projekt społeczny

środa, 24.2.2021 10:31 198 0

W marcu i kwietniu grupa licealistów przeprowadzi warsztaty online we współpracy ze szkołami na Dolnym Śląsku, mające na celu przedstawienia możliwości edukacyjnych uczniom 7. i 8. klasy szkoły podstawowej pochodzących z małych miejscowości. Projekt realizowany jest w ramach olimpiady “Zwolnieni z Teorii”.

Dlaczego powstał nasz projekt?

Wśród współczesnej młodzieży znajduje się pewien procent dzieci o zdolnościach ponadprzeciętnych, ambicjach oraz często nieodkrytym potencjale. Niestety, znaczna część tej grupy (zważywszy na takie czynniki jak niedoinformowanie, warunki finansowe czy miejsce zamieszkania) nie jest w stanie w pełni się rozwijać. Chcemy wyjść im naprzeciw z cennymi informacjami. Wierzymy, że nasz projekt da szansę grupie młodych osób na uświadomienie sobie własnych możliwości oraz wyposaży tę grupę w narzędzia pozwalające na kontynuację rozwoju we własnym zakresie.

Czego można się nauczyć podczas webinarów?

Nasze webinary polegać będą głównie na omówieniu zwięzłej i treściwej prezentacji, którą traktujemy jako źródło podstawowych informacji, na których nasi odbiorcy będą mogli bazować, kontynuując swój dalszy rozwój. Podczas webinarów wspomnimy o konkursach, w których warto brać udział, programach stypendialnych, konferencjach młodzieżowych oraz sposobach aktywizmu społecznego. 

Zgłoś się!

Jeśli zaciekawił Cię pomysł i chciałbyś zgłosić siebie (lub swoje dziecko) zapraszamy serdecznie na nasze media społecznościowe i stronę internetową. Wszystkie informacje będą tam na bieżąco publikowane. Do zobaczenia!

Facebook - Młodzi_bez_granic
Instagram - @mlodzi_bez_granic
Mail: mlodzibg@gmail.com

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz