Młody wałbrzyszanin odnaleziony cały i zdrowy

piątek, 14.1.2022 09:28 243 0

Ponad 200 policjantów, przy wsparciu strażaków oraz goprowców poszukiwało 15-latka, którego zaginięcie przed godziną 15:00 zgłosili jego najbliżsi. Było podejrzenie, iż małoletni mieszkaniec Wałbrzycha może zrobić sobie krzywdę. Na szczęście nic mu się nie stało i kilkugodzinne działania po raz kolejny zakończyły się szczęśliwie.

Zgłoszenia o zaginięciach policjanci traktują bardzo poważnie. Dlatego w środę około godziny 15:00, niezwłocznie po otrzymaniu takiej informacji, podjęta została decyzja o zaangażowaniu maksymalnej liczby policjantów do działań poszukiwawczych na terenie całego miasta. 15-latek pozostawił list pożegnalny i było podejrzenia, że może zrobić sobie krzywdę.

Do działań, w których wzięło udział ponad 200 policjantów, włączyli się funkcjonariusze Straży Pożarnej oraz Górskiego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego. Do dyspozycji były quady oraz pojazdy terenowe. W działaniach brał również pies służbowy. Mundurowi w toku dokonanych sprawdzeń odwiedzili m.in. wałbrzyskiej szpitale, centra handlowe, ciągi komunikacji kolejowej, pobliskie tereny zielone oraz miejsca, w których często pojawiał się nastolatek. Poinformowane o poszukiwaniach zostały również korporacje taksówkarskie oraz sprawdzono monitoring miejski.

Ostatecznie w toku wykonywania czynności funkcjonariusze po godzinie 19:00 odnaleźli młodego wałbrzyszanina w rejonie wiaduktu przy ul. Wieniawskiego. Na szczęście nic mu się nie stało. Był cały i zdrowy. 15-latek od razu objęty został specjalistyczną opieką lekarską.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)