MKS Szczawno-Zdrój w ostatnich sprawdzianach przed rozpoczęciem rundy rewanżowej

poniedziałek, 18.3.2019 09:04 2122 0

16 marca o godzinie 11:00 rozpoczęło się spotkanie przy ulicy Dąbrowskiego, gdzie gospodarze GKS Zagłębie Wałbrzych podejmowali II zespół MKS-u, w swoim ostatnim sprawdzianie przed rozpoczęciem rundy rewanżowej Wałbrzyskiej Serii A. Większość spotkania toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy dość szybko wyszli na prowadzenie. Dominacja Zagłębia trwała dość długo, co skutkowało drugą bramką dla podopiecznych trenera Łukasza Wojciechowskiego. Po drugim trafieniu, Zagłębie się wycofało, czego efektem był gol kontaktowy Przemysława Wystempa, który zdecydował się na solową akcję, zakończoną pięknym golem. Gol Przemka podziałał jednak mobilizująco na piłkarzy Zagłębia, którzy ponownie zaczęli dominować na boisku. Przewaga gospodarzy poskutkowała 3 trafieniem dla Zagłębiaków i jasne się stało, że ciężko będzie piłkarzom MKS-u choćby zremisować w tym spotkaniu. Na otarcie łez, przewagę Zagłębia zmniejszył w 90 minucie z rzutu karnego Rafał Siczek. Gole dla Zagłębia Wałbrzych zdobyli: Slisz, 2x Fijałkowski.
Ostatni sprawdzian przed startem rozgrywek w klasie okręgowej rozegrali w Starych Bogaczowicach podopieczni Piotrka Borka. Niestety trener w tym spotkaniu miał do dyspozycji jedynie 11 zawodników i już od samego początku było wiadomo, że mecz nie będzie należał do tych najłatwiejszych. Po pierwszej połowie MKS wygrywał jednak 1:0 po golu z rzutu karnego Michała Starczukowskiego i można było patrzeć optymistycznie w przyszłość. Niestety, z powodu kontuzji w szczawieńskim zespole, prawie całą drugą połowę musieli grać w dziesięciu, co odbiło się niestety na grze i końcowym wyniku. Ostatecznie przegrali w Bogaczowicach z tamtejszą Unią 1:2 i wrócili do Szczawna ze spuszczonymi głowami.

W sobotni poranek do boju ruszyli młodzi zawodnicy MKS-u, którzy wzięli udział w Dziecięcym Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Mieroszowa Andrzeja Lipińskiego w kategorii Orlik rocznik 2008 i młodsi. Podopieczni Tomka Resela i Przemka Wystempa zajęli bardzo dobre, IV miejsce na 8 zgłoszonych drużyn. Miejsca na podium przypadły zespołom: