Mija rok od wyborów parlamentarnych. Jak aktywni byli posłowie z naszego okręgu?

wtorek, 25.10.2016 12:28 927 0

Rok temu z władzą pożegnała się Platforma Obywatelska a za sterami stanęło Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskało  37,58 procent głosów i utworzyło pierwszy po 1989 roku samodzielny rząd.

Z okręgu wałbrzyskiego w ławach poselskich zasiadło w sumie 8 osób. Jak przedstawiała się ich aktywność, a może pozostali bierni? Tego dowiecie się z naszego zestawienia.

Wojciech Murdzek, PiS: udział w głosowaniach: 99,70%. Poseł złożył 5 interpelacji i 5 zapytań. Brał lub bierze udział w pracach komisji: gospodarki i rozwoju, finansów oraz komisji nadzwyczajnej ds.deregulacji.

 

 

 

Anna Zalewska, PiS, minister edukacji: udział w głosowaniach: 96,88%. Posłanka ze względu na pełnioną funkcję nie złożyła żadnej interpelacji ani zapytania. Nie pracuje także w żadnej komisji.

 

 

 

Monika Wielichowska, PO: udział w głosowaniach: 90,14%. Posłanka złożyła 75 interpelacji, 17 zapytań. Brała udział w pracach komisji: ds. Unii Europejskiej, infrastruktury oraz finansów publicznych.

 

 

 

Michał Dworczyk, PiS: udział w głosowaniach: 69,38%. Poseł złożył 55 interpelacji i 2 zapytania. Brał udział w pracach komisji: łączności z Polakami za granicą, spraw zagranicznych oraz obrony narodowej. 

 

 

 

Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, PO: udział w głosowaniach 89,44%. Posłanka nie złożyła ani jednego zapytania oraz interpelacji. Brała udział w pracach komisji: administracji spraw wewnętrznych, oraz finansów publicznych.

 

 

 

Katarzyna Izabela Mrzygłocka, PO: udział w  głosowaniach 99,21%. Posłanka złożyła 17 interpelacji i 4 zapytania. Brała udział w pracach komisji: polityki społecznej i rodziny, etyki poselskiej oraz komisji nadzwyczajnej ds.nowelizacji Kodeksu Pracy.

 

 

 

Tomasz Siemoniak, PO: udział w głosowaniach 97,27%. Poseł złożył 2 interpelacje oraz jedno zapytanie. Brał udział w pracach komisji obrony narodowej.

 

 

 

Ireneusz Zyska, WiS: udział w głosowaniach: 97,32%. Poseł złożył 16 interpelacji i 1 zapytanie. Brał udział w pracach komisji: infrastruktury, samorządu terytorialnego i polityki repatriacyjnej, oraz w komisji ds. energii i skarbu państwa.

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)